Всесвіт

Чому астероїд Ультіма Туле має сплющену форму?

На початку 2019 року космічний апарат New Horizons пролетів повз найбільш віддалений об’єкт, що вивчається людьми — астероїда Ультіма Туле. В кінці січня дослідники NASA показали якісний знімок астероїда з якого у всіх склалося враження, що він має форму гантелі. Виявилося, що це подання було помилковим — нові фото показали, що об’єкт має сплющену форму, причому одна з частин набагато тонше іншої.

Нове уявлення про форму Ультіма Туле було складено після перегляду десятка нових фотографій. Вони були зняті на відстані понад 8 000 кілометрів після того, як New Horizons пролетів повз об’єкта. На них астероїд видно під різними кутами, і відстеживши зміни форм дослідники прийшли до висновку, що дві його складові частини не є округлими.

За словами керівника дослідження Алана Стерна, вони б могли сказати, що Ультіма Туле такий плоский як млинець. Однак, на фотографіях він висвітлений не повністю, і товщина «млинців» може бути набагато більшою, ніж здається на даний момент. На зображенні нижче видно, наскільки сильно відрізняються старе уявлення астрономів про Ультіма Туле від нового. Пунктиром показано, якою може бути його товщина насправді.

Почему астероид Ультима Туле имеет сплющенную форму?

Отримавши нову інформацію про об’єкт, дослідники вдалися в питання. Найголовніше, що їх цікавить — це яким чином в Сонячній системі міг сформуватися такий об’єкт незвичайної форми. Вчені визнали, що досі вони «ніколи не бачили нічого подібного на орбіті Сонця».

Можливо, в майбутньому NASA отримає більше якісних фотографій, і у дослідників з’являться перші припущення про походження об’єкта. Один з них може стати ключем для розгадки таємниці походження Сонячної системи — саме на це і сподіваються дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments