Здоров'я

Як відрізнити небезпечні і безпечні родимки на тілі

Родимки є абсолютно у кожної людини, справа лише в їх кількості – у когось їх більше, у когось менше. В основному вони сприймаються як індивідуальна особливість і в окремих випадках доставляють дискомфорт. Тільки до цих цяток на шкірі потрібно ставитися дуже уважно тому що вони можуть бути свідченням розвитку серйозного захворювання. Зараз ми розповімо докладніше на що варто звертати свою увагу і в яких випадках необхідно терміново звертатися до фахівця.

Якщо ви помітили на своєму тілі родимки, які сверблять або кровоточать значить бігом до лікаря. Навіть якщо родимка викликає будь-яке неприємне відчуття — це привід звернутися до дерматолога-онколога. Ці симптоми можуть сигналізувати про злоякісну пухлину. Річ у тому, що навіть незначне пошкодження родимки може послужити запаленню і незворотних наслідків.

Родимки, які майже не мають кольору – це теж сигнал. Таке забарвлення не говорить про те, що родимка не може нести небезпеку для людини. Родимки, які не мають коричневого кольору, теж можуть спровокувати розвиток меланоми. Тому треба бережно ставитися до цих ділянок шкіри щоб сонце на них потрапляло рідше, а також необхідно стежити за їх змінами.

Родимки, які то з’являються, то зникають — вони напевно були у багатьох. У родимок є така властивість — з роками вони можуть втрачати свій колір і зовсім розсмоктуватися, але за цим процесом потрібно уважно спостерігати. Якщо навколо такої родимки з’явився світлий контур значить в ній порушена робота пігментних клітин, а це один з важливих ознак вітіліго. А ще родимка може посвітліти тому що всередині з’являються білі прожилки — це теж симптом змін в організмі.

Зверніть увагу на те, чи змінює свій розмір родимка чи ні. Якщо є зміни, наприклад, родимка стає щільнішою і більшою в розмірі значить необхідно піти до дерматолога. Звичайно, чим більшими ми стаємо, тим більшою стає і родимка, тільки якщо такі зміни відбулися за короткий термін — це ознака серйозних змін.

Колір, як ви вже зрозуміли, грає велику роль. Тому ніколи не можна ігнорувати родимки, які стали змінювати свій колір або покрилися більш темними плямами. Слідкуйте за своїм тілом якщо раптом помітили, що родимка змінила колір і форму значить потрібно терміново звертатися до дерматолога-онколога, щоб не бігати по лікарях, а відразу потрапити в руки до фахівця, який зможе відкинути в сторону найстрашніший діагноз. Напевно, ви і так все це знали, але нагадування не буде зайвим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button