Всесвіт

Марсохід Opportunity надіслав перші знімки Марса після зими

Марсіанський ровер Opportunity успішно провів зиму і тепер знову починає надсилати нові фотографії з Червоної планети. Таким чином, фахівці вже змогли оцінити зображення кратера Індевор.

Варто нагадати, що до Марса апарат Opportunity вирушив майже 15 років тому. Дослідження марсіанської поверхні марсохід розпочав у 2004-м. За цей час ровер надав важливі докази існування води на планеті, а також показав, що Марс має в своєму складі абсолютно нові гірські породи.

На даний момент всі системи Opportunity функціонують нормально. Апарат зміг успішно пережити вже восьму зиму на Марсі. Фахівці відзначають, що апарат давно перевищив свій розрахунковий термін роботи, тим не менш, зараз марсохід продовжує робити знімки. На цей раз вчені отримали зображення околиць кратера під назвою Індевор.

Цікаво, що за довгий час роботи на Червоній планеті з ровером траплялося досить багато позаштатних ситуацій. Наприклад, сонячні панелі, які дають необхідну енергію систем апарату, постійно покриваються піском через пилові бурі, тому операторам на Землі доводиться вертіти ними, щоб очистити їх.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button