Здоров'я

Чому сидячий спосіб життя небезпечний для людини

Розвиток технологій дозволило відкрити нові горизонти, отримати безліч незвичайних приладів, здатних допомагати в прибиранні і готуванні, відчути майбутнє вже в двадцять першому столітті. Але телевізор і комп’ютер не дозволяють людині виявляти рухову і фізичну активність. Люди намагаються відпочивати вже звичним способом: дивлячись фільм або граючи в настільну гру, сидячи за столом з друзями і куштуючи смачні страви.

Фізична активність повинна бути в житті кожної людини, вона допомагає підбадьоритися, привести організм в тонус і допомогти позбавитися від ризику виникнення різних захворювань. Від постійного сидіння на одному місці можуть виникнути серйозні проблеми, вирішення яких може коштувати і нервів, і великої кількості грошей. Потрібно дбати про тіло і знати, чому сидячий спосіб життя небезпечний для нормального функціонування людського організму.

Серце терпить серйозні перевантаження

Головний орган допомагає людині запускати кровообіг, давати можливість нормально працювати іншим системам, але без їх участі серце не зможе самостійно виконувати безліч функцій. Йому на допомогу повинні приходити м’язи, здатні впливати на циркуляцію крові в організмі. При довгому сидінні на кріслі або дивані м’язова тканина починає затікати, послаблюється робота і підтримка майже не виявляється. Литкові м’язи не дозволяють качати кров знизу вгору, вони знаходяться в нерухомому стані. Навантаження на серце велике, йому важко справлятися.

Постава стає неправильною

Знайти ідеальне положення для роботи за комп’ютером досить легко, але воно завжди є неправильним і шкодить хребту, поставі і шиї. Голова може бути нахилена вперед під неправильним кутом, а спина дуже зігнута, рука повинна повністю лежати на столі, а вона не поміщається через нестачу місця. Створення правильного для здоров’я робочого місця — важка та копітка праця. І навіть після його створення немає особливої імовірності, що стан людини буде вірним. Потрібно намагатися не згинатися, не відчувати болю в спині і шиї.

Може виникнути м’язова амнезія

Зазвичай вона з’являється при довгій відсутності належної активності, коли м’язи буквально забувають про свої функції. Найменше навантаження у вигляді довгої прогулянки або короткої пробіжки може служити величезним випробуванням, пройти через яке деколи занадто складно. Біль у м’язах може виникнути спонтанно і несподівано. Щоб не доводити організм до стресового стану, не треба давати йому приводів — намагатися рухатися більше, робити розминки на роботі, ходити гуляти в найближчий парк або просто грати з дітьми і поратися по дому. Навантаження м’язи отримують навіть при збиранні, їм не повинно бути занадто важко.

Порушується кровообіг в малому тазу

З-за сидячого способу життя кровообіг в малому тазу порушується, починають страждати життєво важливі органи і збивається робота важливих систем. М’язи тазового дна стають слабкими, ноги починають затікати, з’являються судоми та біль. Може виникати нетримання або інші проблеми, пов’язані зі здоров’ям сечовидільної системи.

Кнопка «Наверх»