Здоров'я

Овочі та фрукти варто їсти разом з шкіркою і листям, твердять вчені

На думку експерта Лоренс Бікен, готуючи фрукти і овочі, люди часто позбавляються від найбільш корисних частин. Наприклад, фахівець не рекомендує викидати цибульну шкірку або листя брокколі. У шкірці цибулі можна знайти багато кверцетину – сполуки, що знижує тиск і запобігає блокаді артерій. Також кверцетин має протизапальні і антигістамінні властивості. Виходить, він рятує від алергії за рахунок гальмування виробництва та вивільнення гістаміну. Якщо готувати м’ясо з цибулею, то можна зменшити вміст канцерогенів у смаженому м’ясі.

Овочі та фрукти варто їсти разом з шкіркою і листям, твердять вчені

Кірка у дині є джерелом цитруліна – амінокислоти, яка є важливою для розширення судин і підтримки нормальної циркуляції крові. Цитрулін покращує стан при сексуальній дисфункції і серповидно-клітинній анемії. Дієтологи радять додавати кірку в смузі. Те ж можна зробити з листям брокколі. Тоді напій наповниться каротиноїдами і вітамінами А і С (вітаміну А – 320% і вітаміну С – 155%).

Читайте також: Скільки щоденно треба вживати овочів?

Стебло мангольда “заряджене” глутаміном, антиоксидантами і фенольними сполуками. Воно цілком може замінити спаржу. А ось апельсинова кірка – джерело клітковини, флавоноїдів і вітамінів. Активне з’єднання з кірки, д-лімонен, зменшує печію і покращує травлення. У свою чергу, велика кількість вітаміну С зміцнює імунітет, допомагаючи боротися з респіраторними інфекціями. Екстракт з кірки можна використовувати в якості антибактеріального засобу для чищення, засобу, що справляється з жиром, і антірепілентом. Апельсинова шкірка – природний відбілювач зубів. А пектин і клітковина, що містяться в білій підкладці кірки, зменшують апетит і пригнічують голод терміном до 4 годин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button