Всесвіт

Винайшли кристали, які допоможуть знайти інопланетян

Співробітники Центру інфрачервоних волоконних технологій(ЦІВТ) Уральського федерального університету розробили унікальні світлопроводи, які можуть бути використані для пошуку позаземних цивілізацій і інопланетян. Пропускаючи випромінювання в широкому діапазоні спектру, вони допоможуть інфрачервоним телескопам упізнати температуру планет в далекому космосі і визначити, які з них потенційно придатні для життя. Винаходом уральських учених вже зацікавилися в Роскосмосе.

“Новий світлопровід з галогенідів металів відсікає випромінювання зірки і посилює випромінювання планети. Таким чином, можна побачити за допомогою телескопа, в якому в якості фільтру встановлені наші світлопроводи, планети, схожі на Землю”, – пояснив заступник директора Центру інфрачервоних волоконних технологій Урфу Олександр Корсаков.

Розробка велася з 1980-х років доктором технічних наук Лією Жуковой, нині очолюючою ЦІВТ. Унікальні інфрачервоні світлопроводи з поліпшеними характеристиками, що не мають аналогів у світі, були створені з вирощених під її керівництвом кристалів. Разом з нею авторами винаходу стали Олександр Корсаков, старший науковий співробітник Владислав Жуков, а також інженери Андрій Чазов і Дмитро Врублевский.

Варто відмітити, що дослідження Всесвіту – зовсім не єдина сфера можливого застосування цих світлопроводів. Їх можна використати у фармацевтичній, нафтогазовій, хімічній і харчовій промисловості. Розробка конкретних чинів і методик використання нині є завданням ЦІВТ.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button