Всесвіт

Астрономи вивчають «гірські хребти» Чумацького шляху

Для нас наша Галактика на нічному небі виглядає як хаотичне нагромадження зірок, проте астрономи бачать, що в деяких областях Чумацького шляху зірки збираються в структури, що нагадують потоки, хвилі і гірські хребти.

На Землі гірські хребти формуються під дією тектонічної активності, проте вчені не впевнені щодо причин виникнення аналогічних структур у складі Чумацького шляху. Існує дві основні версії виникнення відхилень розташування зірок в галактиці: сценарій зовнішнього впливу, згідно з яким визначальним чинником формування таких «гірських хребтів» є проходження сусідньої галактики, а також сценарій з визначальною роллю внутрішнього впливу, тобто «тертя» між зірками, газом і пилом всередині галактики.

У новому дослідженні команда астрономів з Сіднейського університету, Австралія, на чолі з Шур’єй Ханною (Shourya Khanna) за допомогою даних, зібраних з використанням місії Gaia («Гея») Європейського космічного агентства, вивчила вісім «гір» Чумацького шляху, розташованих по сусідству і які формують «гірський хребет». Згідно з результатами, отриманими командою при комп’ютерному моделюванні можливих механізмів формування цих структур, для цього «гірського хребта» спостерігається більш тісний зв’язок з моделлю, яка передбачає визначальну роль внутрішніх факторів Галактики. У разі визначальної ролі зовнішнього впливу «гірські піки» були б значно вищими, з’ясували дослідники в результаті моделювання.

Дослідження доступно arxiv.org і подано до публікації в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button