Всесвіт

Чумацький шлях виявився аномально великим для своєї галактичної нитки

Чумацький шлях виявився більш унікальним, ніж вважали астрофізики. У всесвіті дуже мало галактик, які настільки ж великі в порівнянні зі своїми галактичними нитками.

Міжнародна група астрофізиків представила в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters результати комп’ютерного моделювання розташування галактик у Всесвіті. Дослідження показало, що Чумацький шлях занадто великий для свого галактичного філаменту (нитки).

Комп’ютерне моделювання галактичних ниток. Відео: Illustris TNG project

Галактична нитка – це найбільші спостережувані структури космічного простору. Вони нагадують величезні нитки, що простягнулися на відстань близько 200-250 млн св.років і оточують величезні порожнечі. Такі структури формують стіни, які стискають галактики у форму, подібну на млинці, обмежуючи їх обертання.

Наприклад, наша галактика, Чумацький Шлях, є частиною Місцевого листа галактик-нитки, яка включає всю місцеву групу галактик. Як правило, галактики значно менші за свою нитку. Але Чумацький шлях виявився напрочуд масивним у порівнянні з нею.

Рідкісна галактика, схожа на Чумацький шлях, – занадто велика для свого оточення. Фонове зображення є результатом комп’ютерного моделювання, яке показує розподіл темної матерії (зеленої та синьої) та галактик (крихітні жовті точки). Зображення: Miguel A. Aragon-Calvo, Illustris TNG project

Дослідники використовували комп’ютерне моделювання на основі відомих даних, зібраних у процесі спостереження. Вони змоделювали об’єм Всесвіту майже в мільярд світлових років в поперечнику, який містить мільйони галактик. Дослідження показало, що у всьому цьому масиві лише приблизно одна з мільйона галактик буде схожа на Чумацький Шлях: настільки ж масивна і вбудована в групу, схожу на Місцевий лист галактик.

“Чумацький Шлях не виділяється своєю масою або типом. Є багато спіральних галактик, які приблизно схожі на неї. Але це рідкість, якщо взяти до уваги його оточення. Ми виявили, що інші галактичні нитки у Всесвіті, такі як Місцевий лист, дуже рідко містять у собі галактику, таку масивну, як Чумацький Шлях”, – говорить Джозеф Сілк, британо-американський астрофізик і співавтор роботи


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button