Всесвіт

Таємниче джерело випромінювання у Всесвіті знайдено

Дослідники змогли виявити джерело випромінювання, через яке Всесвіт випромінював більше світла, ніж вважалося раніше.

Коли зонд “Нові горизонти” перетнув Плутон і досяг зовнішньої Сонячної системи, його інструменти зафіксували щось дуже дивне. Вимірюючи рівень оптичного фону у Всесвіті, астрономи виявили, що у Всесвіті набагато більше світла, ніж вважалося раніше. Іншими словами, виміряний за допомогою датчиків «Нових горизонтів» фон виявився в два рази більш інтенсивним, ніж думали астрономи.

Зараз дослідники, здається, виявили можливе джерело цього «додаткового» випромінювання, яке змушує Всесвіт сяяти більше, ніж зазвичай. У новій роботі вчені запропонували можливе пояснення більшої кількості випромінювання – вони заявили, що це може бути побічним продуктом невизначуваної дії темної матерії. Вчені припускають, що додаткове світло, виявлене космічним кораблем New Horizons, створюється зірками та галактиками, яких ми не можемо побачити.

Автори нового дослідження хотіли оцінити, чи темна матерія, така як аксіони, є однією з причин такої підвищеної світності. Астрономи провели математичне моделювання, щоб підтвердити, що аксіони з масами від 8 до 20 електрон-вольт можуть виробляти спостережувані сигнали за певних умов. Це неймовірно мало для частинок, енергію яких прийнято вимірювати в мегаелектронвольтах (мільйони електронвольт).

Але, враховуючи останні оцінки того, що гіпотетична речовина має енергію близько 1 електрон-вольта, ці числа вимагатимуть, щоб аксіони були відносно сильними. Неможливо визначити, яке пояснення є правильним, виходячи лише з поточних даних. Але звужуючи діапазон мас аксіонів, які можуть викликати надмірне випромінювання, дослідники можуть закласти основу для майбутніх досліджень цих загадкових частинок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button