Всесвіт

НАСА представило перший повноцінний знімок телескопа “Джеймс Вебб” (фото)

НАСА представило перший науковий знімок, зроблений космічним телескопом “Джеймс Вебб”, на прес-конференції в Білому домі. На зображенні видно скупчення галактик SMACS 0723 і світло древнього Всесвіту.

SMACS 0723 – це масивне скупчення галактик, яке служить гравітаційною лінзою. Потужна гравітація об’єкта підсилює і відхиляє світло зірок і галактик, розташованих за ним. В результаті на знімку видно надзвичайно далекі і ультра слабкі об’єкти.

Скупчення SMACS 0723. Зображення: NASA, ESA, CSA, and STScI

Нове зображення рясніє деталями. Тисячі галактик і туманностей, в тому числі ті, які ніколи раніше не потрапляли в поле зору телескопів, можна побачити на знімку. При цьому, як відзначають в НАСА, поле зйомки приблизно відповідає шматочку неба, яке закриє одна піщинка у витягнутій руці.

Перший знімок зроблений камерою ближнього інфрачервоного діапазону (NIRCam). Він являє собою композицію, складену із зображень на різних довжинах хвиль. Для створення зображення новому телескопу знадобилося всього 12,5 год, у «Хаббла», для порівняння, цей процес займав тижні.

Попереднє зображення скупчення SMACS 0723. Джерело: STScI

Представники НАСА на брифінгу відзначили, що на знімку можна побачити скупчення галактик таким, яким воно було 4,5 млрд років тому. При цьому завдяки гравітаційному мікролінзуванню можна заглянути навіть далі і дізнатися, яким був Всесвіт близько 13 млрд років тому.

Решта професійні знімки телескопа будуть представлені в прямому ефірі 12 липня о 17:30 за київським часом. У списку об’єктів: квінтет Стефана і екзопланета, планетарна туманність білого карлика і туманність Кіля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button