Всесвіт

Curiosity надіслав на Землю фотографію незвичайної кам’яної структури на Марсі

Марсіанський ровер Curiosity надіслав на Землю цікавий знімок. На фото зображена кам’яна арка химерної форми.

Curiosity – марсохід третього покоління, розроблений для дослідження кратера Гейла на Марсі в рамках місії NASA «Марсіанська наукова лабораторія». Він являє собою автономну хімічну лабораторію в кілька разів більшу і важчу попередніх роверів.

Зараз Curiosity досліджує кратер Гейла, де знаходиться дивовижна гора під назвою Маунт Шарп. Саме тут апарат здійснив посадку у 2012 році. У масиві зображень, які марсохід передає на Землю, виявилася невелика кам’яна арка, висота якої складає всього півтора десятка сантиметрів – химерний слід вивітрювання породи. Минулого тижня марсохід зробив кілька знімків об’єкта великим планом, і вчений Кевін Гілл склав зображення в мозаїку.

“Що тут відбувається? Це кішка, що сидить на гідроциклі, або що? » – написав інженер NASA в Twitter. Знімок прокоментувала Ебігейл Фріман, експерт по геології планет з Лабораторії реактивного руху NASA. Вона додала, що ландшафт на Марсі дійсно часом набуває вкрай незвичайні форми.

Гейл – ударний кратер на Марсі, названий на честь Уолтера Фредеріка Гейла, астронома-любителя, який спостерігав Марс в кінці XIX століття та описав на ньому канали. Його діаметр – близько 154 км, а вік становить 3,5-3,8 млрд років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button