Всесвіт

Чумацький Шлях рухається не так, як вважалося раніше

Нова робота ставить під сумнів один з найцікавіших висновків про динаміку Чумацького Шляху, отриманий в останні роки. Автори показали, що дотепер ми неправильно розуміли прецесію нашої галактики.

Чумацький Шлях – це спіральна галактика, а значить, вона складається з диска зірок, газу і пилу зі спіральними рукавами. Спочатку вчені вважали, що цей диск абсолютно плоский, але вже кілька десятиліть відомо, що зовнішня його частина викривляється: в одному напрямку вона закручується вгору, а в протилежному – вниз. Зовнішні частини диска викривлені, а їх обертання визначає вісь, перпендикулярна площинам викривлення.

У 2020 році дослідники оголосили про виявлення прецесії диска Чумацького Шляху. Це означає, що спотворення в цій зовнішній області не статично – перекручена область обертається або прецесує. Крім того, астрофізики виявили, що це відбувається швидше, ніж передбачали теорії – приблизно кожні 600-700 мільйонів років. Для порівняння, за цей час Сонце встигне зробити три оберти навколо центру галактики.

Але в новій роботі вчені показали, що попередні вимірювання не так точні, як хотілося б. Астрофізики з’ясували, що для більш точних розрахунків необхідно брати до уваги зміну амплітуди спотворення диска з віком зірок, складових його. Зваживши на цей факт, автори скорегували вимірювання і з’ясували, що прецесія повинна бути або зовсім відсутня, або бути набагато повільнішою, ніж передбачалося раніше.

Поки що вчені не роблять ніяких гучних висновків. Для підтвердження результатів дослідження, астрономам ще належить провести безліч змін з вищою точністю. У своїй роботі вчені використовували дані місії Gaia Європейського космічного агентства, на основі яких проводили аналіз стану та швидкості сотень мільйонів зірок в зовнішньому диску Чумацького Шляху.

Дослідження опубліковане в The Astrophysical Journal.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button