Всесвіт

Вчені знайшли докази існування Немезіди

Астрономи знайшли доказ того, що раніше у Сонця був «компаньйон». Висновки були отримані на основі аналізу радіохвильового випромінювання, яке виходить з віддаленої від нас на 600 світлових років пилової хмари.


Немезіда — саме так називають гіпотетичну зірку, що обертається навколо Сонця на відстані 50-100 тисяч а. о. (астрономічних одиниць). А так як зірка ця вкрай невиразна, виявити її дуже складно. Деякі вчені припускають, що саме Немезіда — винуватиця масових вимирань на Землі. Американські астрофізики не знайшли доказів того, що Немезида існує зараз. Однак, на їхню думку, зірка — компаньйон Сонця — могла існувати в минулому. Свої висновки експерти виклали на ресурсі arXiv.org, а короткий огляд доступний у виданні ScienceAlert.

Вчені проаналізували радіохвильове випромінювання, яке виходить з пилової хмари в сузір’ї Персея. Воно знаходиться на відстані 600 світлових років від нас. Аналіз показав, скільки подвійних і «звичайних» зірок містить туманність. Всього фахівці знайшли 45 одиночних світил, 19 бінарних і п’ять кратних (коли в системі більше двох зірок). Виявилося, що подвійні зірки, які розділяє відстань у 500 а. о. і вище, досить молоді (їм менше півмільйона років). Вони також розміщені вздовж осі пилової хмари. Старі світила розташовані ближче один до одного.

Статистичні моделі показали, що об’єкти могли розподілитися в хмарі таким чином лише в одному випадку — якщо всі світила, схожі на Сонце, на ранньому етапі мали зірку-близнюка. І хоча експерти розглядали далекі системи, вчені вважають, що їх можна поширити і на рідній світ. «Наша робота — це крок вперед у розумінні того, як сформувалися подвійні зоряні системи, а також їх ролі у зоряній еволюції», — говорить астроном Стівен Сталер (Steven Stahler) з Каліфорнійського університету в Берклі.

Ученые нашли доказательства существования Немезиды

Подвійні зірки — дуже поширені об’єкти. Вчені вважають, що в нашій Галактиці приблизно половина світил належить до подвійних систем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button