Наука

Дослідники розробили «квантовий спрей» для боротьби з раком мозку

Вчені відкрили новий метод для цільової терапії гліобластоми.

Дослідники з Ноттінгемського університету використовували наночастинки золота, покриті активними молекулами, для цільової терапії гліобластоми. В експериментах в пробірці квантово-механічні ефекти, що виникають в заряджених молекулах під впливом електричного поля, запускають самознищення ракових клітин, не впливаючи на здорові нейрони.

Вчені розробили наночастинки золота, покриті спеціалізованими окисно-відновлювальними активними молекулами. Вони називають свою розробку біо-нано-антенами. Коли такі частинки розпорошуються на місці хірургічної резекції пухлини, вони легко поглинаються раковими клітинами. Під впливом електричного поля біо-нано-антени запускають квантове перенесення електронів на поверхні білка цитохром C.

Окисно-відновне перемикання в цих молекулах сигналізує раковим клітинам про необхідність ініціювати апоптоз — «вбудований» механізм самознищення клітини. Онкологічні клітини починають вмирати, запобігаючи повторному зростанню пухлини і потенційно продовжуючи життя.

Точно модулюючи квантове біологічне тунелювання електронів, ці геніальні наночастинки створюють симфонію електричних сигналів, які запускають природний механізм самознищення ракових клітин. – говорить Френкі Роусон, керівник дослідження

Вчені відзначають, що з незрозумілих поки причин біо-нано-антени взаємодіють тільки з клітинами пухлини, не зачіпаючи здорові клітини мозку. Це цільовий вплив відкриває можливості для використання «квантової» терапії для знищення залишених після операції ракових клітин, які приведуть до рецидиву захворювання. Дослідники подали заявку на патент для реєстрації терапії і початку клінічних випробувань.

Гліобластома — одна з найбільш агресивних форм раку головного мозку. П’ятирічна виживаність при цьому онкологічному захворюванні становить всього 6,8%, а середня тривалість життя пацієнтів після постановки діагнозу — вісім місяців. Складнощі лікування пов’язані з тим, що гліобластома глибоко проникає в нейронні клітини і її практично неможливо повністю видалити хірургічним шляхом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button