Головна / Фото / Чудова туманність Оріона на новому фото

Чудова туманність Оріона на новому фото

Цей знімок глибокого космосу, зображений у спектрі видимого світла, малює чітку і яскраву картину великої туманності Оріона.

Туманність Оріона, також відома як Messier 42 (M42), у поперечнику близько 24 світлових років і є частиною набагато більш великого комплексу молекулярних хмар Оріона. Туманність розташована в Чумацькому Шляху на відстані близько 1350 світлових років від Землі в сузір’ї мисливця Оріона, і її можна побачити неозброєним оком на південь від пояса Оріона.

Кольорові хмари космічного пилу і газу, складові туманності Оріона, сприяють утворенню нових зірок. За даними НАСА, цей зоряний розплідник — найближча велика область зореутворення до Землі, тому у туманності щодо яскравості видима величина 4.

Великолепная туманность Ориона на новом фото

Найяскравішу центральну частину туманності називають «областю Гюйгенов» (на честь астронома 17-го століття Християна Гюйгенса). Зліва від неї знаходиться темна туманність на прізвисько «Риб’ячий рот», яка відокремлює M43 — іншу туманність, що примикає до M42 з лівої сторони цього зображення — від більш яскравої області M42. Вздовж зовнішніх країв хмарного утворення можна знайти «крила» Оріона. У центрі туманності сяє зоряне скупчення Трапеція Оріона, назване на честь чотирьох яскравих зірок, які воно містить.

Туманність Оріона набуває червонуватий відтінок від газоподібного водню, який заряджається від випромінювання новонароджених зірок. Поки червоні області випромінюють світло, синьо-фіолетові області в туманності відбивають випромінювання від гарячих синьо-білих зірок типу О.

«Для захоплення зображення у видимому світлі використовувалася DSLR-камера Nikon D810A з 8-дюймовим астрографом Ritchey-Chrіtien GSO з автоматичним наведенням й екваторіальним кріпленням EQ6 Pro. Камера була запрограмована на знімання з налаштуванням ISO 1600 і часом експозиції 300 секунд. Остаточний композитний матеріал об’єднує 10 кадрів за 300 секунд, плюс 20 більш коротких витягів. Загальний об’єднаний час становить 65 хвилин. Обробка зображень була завершена за допомогою PixInsight 1.8.5 і Adobe Photoshop CC 2019», коментує зображення його автор, професійний фотограф Мігель Кларо.