Технології

НАСА почала будівництво навколомісячної орбітальної платформи

НАСА обрала першого комерційного партнера для будівництва навколомісячної орбітальної платформи Deep Space Gateway. Керівник агентства Джим Брайденстайн заявив, що компанія Maxar Technologies, яка займається космічними технологіями, побудує перші компоненти шлюзу — силові і рухові елементи. На початковому етапі станція буде використовуватися для вивчення Місяця і далекого космосу.

«На цей раз, коли ми вирушимо на Місяць, ми там залишимося», — заявив Брайденстайн на прес-конференції. Він схарактеризував шлюз, який буде розташований на високій еліптичній орбіті, збалансованою між Землею і гравітацією Місяця, як багаторазовий «командний модуль».

«Силовий і руховий модуль стане наріжним каменем для всієї станції Gateway і яскравим прикладом того, як співпраця з приватними компаніями допоможе НАСА максимально швидко повернутися на орбіту Місяця і висадити першу жінку-астронавта на її поверхню в 2024 році», — додав Брайденстайн.

Також Брайденстайн і керівники програми Artemis розповіли про перші кроки в реалізації планів США з повторного польоту на Місяць. Проект розрахований на десять років, згідно з ним будуть виконані 37 запусків з Землі, п’ять посадок на поверхню з екіпажем, створення місячної бази.

Тепер ініціатива буде розділена на дві частини — це пов’язано з планами США прискорити реалізацію програми і повернути астронавтів на Місяць не в 2028 році, а в 2024-му. Крім того, ще одна причина цього рішення — розробка надважкої ракети SLS сильно відстає від графіка.

Контракт коштує максимум $375 млн. При цьому Blue Origin and Draper приєднається до команди в проектуванні, будівництві та експлуатації космічного корабля.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button