Головна / Фото / Сріблястий «торнадо» над Ірландією

Сріблястий «торнадо» над Ірландією

В ці ночі сріблясті хмари покривають небо по всій Європі — від Скандинавії до півдня Франції. За словами Мартіна Маккенна з Магери в Північній Ірландії, сріблясті хмари з’являються щоночі. Як він розповів, з моменту сонцестояння їх яскравість і складність стають інтенсивнішими — появляются вузлики і завихрення, які підсвічуються синім світлом над жовтуватим опівнічним передзахідним горизонтом.

Маккенн спостерігав цей «сріблястий торнадо» 25 червня. За його словами, це було дивовижне видовище — ця область динамічно трансформувалася в різні форми. Можна було бачити воронку, «крила ангела», димове кільце, а потім і форму, що нагадує торнадо, який досягав горизонту.

Що створює ці форми? Гравітаційні хвилі.

Гравітаційні хвилі — це хвилі тиску і температури, породжені потужними штормовими системами. Гравітація не змінюється всередині хвиль — таку назву було дано, оскільки гравітація діє як відновлювальна сила, яка намагається відновити рівновагу між потоками повітря, що йдуть вгору і вниз. Гравітаційні хвилі можуть поширюватися від поверхні Землі до мезосфери, де вони впливають на форму сріблястих хмар.