Всесвіт

Марсохід НАСА пройшов непросту місію на Червоній планеті

Ровер Perseverance продовжує дослідження Марса. Останніми тижнями він просувається вздовж берега стародавньої річки, яка колись живила озеро в кратері Езеро.

Нещодавно марсохід зіткнувся з полем великих валунів, що змусило керуючу команду JPL НАСА скорегувати маршрут, направивши його в річище річки. Несподівано це допомогло скоротити шлях на кілька тижнів. Під час цієї подорожі Perseverance виявив кілька цікавих геологічних об’єктів.

Перед останньою посадкою вертоліт Ingenuity допомагав прокладати шлях для Perseverance з висоти. Після його поломки пересування марсохода сповільнилося. Через велику відстань до Марса управління Perseverance у режимі реального часу неможливе. Оператори Лабораторії реактивного руху (JPL) NASA можуть направляти його всього на 30 метрів на день, використовуючи отримані зображення. Решту робить система AutoNav, яка добре справлялася із завданням, поки місцевість не стала складною для навігації.

Марсохід натрапив на валуни, через які міг би пробратися, але це зайняло б багато часу і було занадто ризиковано. Тому було вирішено спустити ровер у русло колишньої річки.

Гора Вошберн, у центрі – білий камінь Atoko Point. Фото: НАСА

Після спуску по схилу рух марсохода став значно легшим. За перший марсіанський день (сол) він подолав 200 метрів і досяг гори Вошберн (Mount Washburn), яка розташована в середині русла річки. Цей пологий пагорб вкритий незвичайними валунами, один з яких був значно світлішим за інші;

Аналіз показав, що в ньому містяться піроксен і польовий шпат, що вказує на його походження з глибокої магматичної кишені, яка залишилася з часів більш активної геологічної історії Марса. Дослідивши цей об’єкт, названий Atoko Point, Perseverance за шість солів вибрався з річища річки.

9 червня ровер досяг району Bright Angel, значно випередивши графік. У цьому районі є виходи гірських порід, які могли оголитися завдяки річковій ерозії або осадовим процесам. Наразі Perseverance шукає відповідне місце для забору зразка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button