Всесвіт

Європейський зонд благополучно виринув з нижніх шарів атмосфери Венери

Апарат Venus Express, створений Європейським космічним агентством і вивчає другу планету від Сонця ось вже вісім років, завершив занурення в нижні шари атмосфери Венери і благополучно виринув з них.

Приблизно до кінця липня 2014 року зонд вивчав розпечену атмосферу з відстані близько 131-135 кілометрів над поверхнею, пише Space.com. Для того щоб опуститися так близько до планети, він, отримуючи команди з Землі, здійснив маневр аерогальмування. Нині ж знову піднявся.

foto_cikavosti_26.08.2014-09

Приблизно до грудня 2014 року він продовжить свою дослідницьку діяльність. Після чого паливо в його баках поступово вичерпається, він знову почне опускатися і незабаром розіб’ється об поверхню.

Читайте також: Чи може Земля стати другою Венерою?

Під час занурення Venus Express вивчив ті шари атмосфери, що не були доступні вченим раніше. Зокрема, вони з’ясували, що в смузі, яка тягнеться на відстані від 130 до 165 км над поверхнею Венери, тиск у 1000 разів більше, ніж у більш високих шарах. А іноді апарат фіксував підвищення температури на 100 градусів Цельсія протягом 100 секунд польоту.

Маневр аерогальмування також забезпечив інженерів інформацією, яка допоможе в подальшому розробляти безпілотні місії до інших планет. Не так просто, як здається на перший погляд, змусити апарат поміняти траєкторію руху в умовах чужорідної атмосфери.

Аерогальмування може бути використано для зменшення швидкості руху космічного корабля при наближенні до планети або її місяців, які мають атмосферу, пишуть дослідники в прес-релізі. Таким чином можна вивести його на орбіту тіла або ж змусити змінити еліптичну орбіту на більш округлу. І зробити це все зі значною економією палива, а значить, і стартової ваги апарату.

[youtube]LXEFAhY9FHo[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button