Всесвіт

Зонд Voyager може стати загрозою для всієї земної цивілізації

Відомий астрофізик Френк Дрейк назвав міжзоряну автоматичну станцію Voyager загрозою для земної цивілізації. За його словами, раніше вчені навіть не здогадувалися, що в сусідніх системах може бути стільки землеподібних планет.


Американський астрофізик Френк Дрейк — знакова постать для світової науки. Він став першим у світі, хто приступив до пошуків сигналів позаземних цивілізацій у рамках проекту «Озма». Саме Дрейк разом з іншим відомим астрономом — Карлом Саганом — вперше створив послання, призначене для інопланетян (платівки «Піонера»), і саме Дрейк став першим, хто відправив міжзоряний радіопослання — знамените послання Аресібо. Зонд Voyager может стать угрозой для всей земной цивилизацииФренк Дрейк / ©digitaldiner

Астрофізик запропонував при складанні карт, які розповідають про розташування Сонця, застосовувати відстань між світилом і пульсарами. Дані карти розмістили на платівках місій Pioneer і Voyager. Апарати «Піонер-10» і «Піонер-11» першими досягли Сатурна і Юпітера. А другий «Вояджер» вперше в історії досяг Урана і Нептуна. Незважаючи на позитивні аспекти місій, Френк Дрейк готовий переглянути свої колишні погляди.

«У ті дні всі, з ким я мав справу, були оптимістами і думали, що інопланетяни будуть доброзичливими. Ніхто не думав, навіть на кілька секунд, про те, чи може це бути небезпечною затією», — заявив учений зараз.

Справа в тому, що саме платівки «Вояджерів» можуть вказати на положення Землі «недружнім» прибульцям. Крім «оптимізму» була ще одна причина, з якої в ті роки прийняли саме таке рішення. За словами Дрейка, в 70-ті роки вчені і уявити собі не могли, скільки планет, схожих на Землю, існує в межах нашої Галактики.

Всього американці запустили два апарата «Вояджер», обидва в 1977 році. Зонд «Вояджер-1» став першим в історії Землі космічним апаратом, який досяг межі Сонячної системи і вийшов за її межі. З лютого 1998 року це найвіддаленіший від нас об’єкт, створений людьми. 5 січня 2016 року «Вояджер-1» відійшов від світила на відстань 20 млрд км. Положення зонда в режимі реального часу можна спостерігати на сайті NASA. Згідно з розрахунками, приблизно через 40 тис. років він пролетить у відносній близькості від зірки AC+79 3888, що в сузір’ї Жирафа.

Зонд Voyager может стать угрозой для всей земной цивилизации“Вояджер” / ©NASA

На золотих платівках «Вояджера» присутні привітання, різні звуки, зображення і звернення Джиммі Картера — 39 президента США. Не так давно, до речі, з пластинками «Вояджера» був пов’язаний неприємний інцидент. Сучасні британські астрономи й філософи звинуватили їх творців в сексизмі і расизмі. Втім, критиці ці послання піддавалися і раніше.

Зонд Voyager может стать угрозой для всей земной цивилизации

Футляр з поясненнями для позаземної цивілізації / ©wikipedia


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button