Здоров'я

Цифрова хвороба очей, або Синдром “сухого ока”

Ми все більше часу проводимо біля монітора, і наші очі перебувають у постійному напруженні, нерухомо дивлячись на екран. За результатами деяких досліджень, 68 % молоді страждає від “цифрової хвороби очей. Вчені вже говорять про всесвітню епідемію. Офісні працівники проводять перед комп’ютером більше 8 годин на день. А якщо до цього додати час, проведений зі смартфоном, яким користуються в ліжку, за обідом і навіть в туалеті, то вийде більше 10 годин на день перед екраном.

Цифровая болезнь глаз, или Синдром "сухого глаза"

Інструкція

1. Проводячи величезну кількість годин перед монітором день за днем, з року в рік, потрібно розуміти, що це не залишиться безрезультатно для очей – вони сильно перевтомлюються. З часом кришталик втрачає еластичність і очі повинні більше напружуватися, щоб налаштувати різкість. Синдром сухого ока може проявиться, якщо ви проводите більше 2-х годин в день перед екраном.

[ads2] 2. Симптоми “цифрової хвороби”
Симптоми захворювання проявляються в наступних ознаках: від почервоніння і подразнення очей, втома очей, спини і потилиці, до нечіткого зору і головних болів. В легких формах – це дискомфорт і втома очей. У тяжких формах – відчуття почуття печіння, почервоніння очей, опухлі повіки. Іноді людина навіть вночі при закритих повіках відчуває біль в очах. Буває, що очі підвищено сльозяться – це реакція на сухість. Іноді виникає така сильна світлочутливість, що людині доводиться носити сонцезахисні окуляри. На думку експертів, таке перевантаження може призвести до серйозних проблем.

3. Причини синдрому
Існує ряд причин, що викликають захворювання:- похилий вік;- гормональні збої (наприклад, при вагітності або в перехідному віці); – надмірне ультрафіолетове опромінення, тривале перебування в приміщеннях з сухим повітрям (кондиціонери і нагрівальні прилади осушують повітря); – тривала робота за комп’ютером (при цьому частота моргання в хвилину скорочується до 4-5 раз при нормі 10-15);- ревматичні захворювання;- цукровий діабет;- катаракта, глаукома;- прийом медичних препаратів: бета-блокаторів, антидепресантів, гормональних препаратів.

4. Рекомендації при синдромі “сухого ока”:

– при тривалій роботі за комп’ютером час від часу робіть невеликі паузи і дивіться вдалину;

– уникайте тривалих перебувань у приміщеннях з включеними кондиціонерами;

– частіше провітрюйте кімнату;

– відмовтеся від куріння;

– частіше моргайте;

– робіть гімнастику для очей.

Якщо синдром “сухого ока” виражений в легкій формі, то для його усунення використовують зволожуючі засоби («штучна сльоза»). При цьому потрібно звернути увагу на те, що до складу очних крапель входять консерванти. Вони подовжують термін зберігання ліків у відкритому вигляді, тому вони додаються в більшість очних крапель. Найбільш використовувані консерванти – хлорид бензалконію і поліквад. Хлорид бензалконію при тривалому застосуванні викликає запальне пошкодження очей. Поліквад – більш безпечний для очей. Крім того, існують очні краплі без консервантів, на них ставиться відповідна відмітка – БК. Офтальмологи радять препарати з вмістом гіалуронової кислоти.

5. Для постановки точного діагнозу синдрому “сухого ока” необхідно звернутися до офтальмолога. З допомогою спеціальних проб він досліджує швидкість утворення слізної рідини, а також проведе обстеження на наявність дефектів рогівки.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button