Здоров'я

Психіатри виявили новий вид синдрому Туретта, що передається через блогерів

Група психіатрів з Ганноверського Університету визначила новий вид психічного розладу, що нагадує синдром Туретта і “передається” через соціальні мережі. Про це пише видавництво Оксфордського університету.

Новий вид розладу супроводжується вербальними тиками, які, як не парадоксально, передаються через контент, який створюють люди, які страждають від аналогічних проблем. Розлад отримав назву MSMI, з англ. це “розлад, викликаний соціальними мережами”.

Дослідники вивчили конкретний випадок Яна Циммерманна, молодого та успішного німецького ютубера з більш ніж 2 млн передплатників, який стверджує, що у нього діагностовано синдром Туретта.

Психіатри пояснюють, що багато тиків, виявлених у молодих пацієнтів з діагнозом синдром Туретта, з’являються у тих, хто насправді є постійним глядачем Циммермана. Причому пацієнти копіюють тики з тиків блогера. Деякі з записаних його словесних тиків “змушують” постраждалих говорити Du bist h??lich (з німецької “ти потворний”) або pommes (“картопляні чіпси”) без видимої причини.

Однак симптоми, пов’язані з синдромом Туретта, як правило, з’являються в дуже молодому віці, тоді як ці тики набуваються набагато пізніше, що виключає природу діагнозу.

“Функціональні туреттоподібні симптоми можна вважати “сучасною” формою відомого моторного варіанту MSI. Більш того, їх можна розглядати як вираз стресової реакції XXI століття, пов’язаної з культурою нашого постмодерністського суспільства, яка підкреслює унікальність людей і цінує їх передбачувану винятковість, тим самим сприяючи залученню уваги до поведінки та посилюючи перманентну кризу ідентичності сучасної людини», — пишуть автори дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button