Здоров'я

Як розпізнати онкохвороби на ранній стадії

У даній статті ми розглянемо, які є способи профілактики раку і яких фахівців потрібно відвідувати з певною періодичністю для попередження хвороби.

Dermatologist examines a mole of male patient

Профілактика та обстеження

Будь-якій жінці з 18 років потрібно проходити періодичний огляд у мамолога для обстеження молочних залоз. Жінкам після 40 років з періодичністю раз на рік необхідно мінімум раз на рік відвідувати мамолога, робити мамографію та УЗД молочних залоз, тому що нерідкі випадки розвитку ракових пухлин саме в них.

На жаль, ракові захворювання все частіше почали з’являтися у людей в молодому віці.

Для початку варто визначити спадкову схильність до раку, варто пройти огляд у терапевта, зробити аналізи крові, УЗД органів черевної порожнини, малого тазу, досліджувати органи грудної клітини за допомогою рентгенографії.

Будь-яке виявлене захворювання треба лікувати, поки воно не перейшло в патологію. Як правило, найкраща профілактична міра – це своєчасні обстеження, лікування виявлених захворювань і тому , що надають відповідні центри, допоможуть у боротьбі проти хвороби.

Онкомаркери і їх роль

Онкомаркери потрібні для ранньої діагностики раку і виявлення вогнищ захворювання, а також для оцінки ефективності лікування онкологічного захворювання. Рівень маркера виростає при вагітності, а також за наявності інших захворювань, тому ідеального рівня маркера домогтися практично неможливо.

В першу чергу, жінкам потрібно періодично здавати аналіз на СА-125 – це онкомаркер, завдяки якому можна вчасно виявити рак яєчників. При наявності міоми матки потрібні планові періодичні відвідування гінеколога, а також УЗД органів малого таза.

Родимки та інші шкірні утворення

При наявності великої кількості родимок потрібно дерматоскопія, що дозволяє визначити їх природу. Нерідко разом з доброякісними утвореннями зустрічаються і злоякісні – меланома, базаліома.

Доброякісні утворення переважніше видаляти, щоб згодом вони не викликали ракових захворювань.

Різка втрата ваги

Не завжди різка втрата ваги пов’язана з онкологічними захворюваннями, частіше вона відноситься до ряду ендокринологічних. Навіть вчасно зроблений аналіз крові не допоможе виявити справжню причину схуднення.

Для початку слід звернутися до терапевта і зібрати анамнез, а при необхідності звернутися до вузького спеціаліста, який призначить лікування.

Бережіть себе і будьте здорові!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button