Технології

Штучні м’язи піднімають вагу в 5000 разів більше свого

Дослідниця Женан Бао зі Стенфордського університету в Каліфорнії повідомляє, що її команда розробила полімер з пам’яттю форми. При нагріванні він дозволяє роботам самостійно рухати руками. Результати дослідження публікує ACS Central Science.

ACS Central Science

 

При розтягуванні або деформації полімери з пам’яттю форми повертаються до своєї первісної форми під впливом тепла або світла. Такі матеріали необхідні для м’якої робототехніки та інтелектуальних біомедичних пристроїв. Проблема в тому, що досі вони не могли накопичувати достатньо енергії.

Вчені зі Стенфордського університету розв’язували проблему, розробивши новий тип полімеру з пам’яттю форми. Він розтягується до стабільного, сильно витягнутого стану, що дозволяє йому виділяти велику кількість енергії при поверненні у вихідну форму.

В ході випробувань полімер розтягувався до п’яти разів сильніше і накопичував до 17,9 Дж/г енергії. Також виявилося, що розтягнутий матеріал при нагріванні може використовувати енергію для підйому вантажу, який в 5000 разів більше власної ваги.

Вчені також зробили штучний м’яз, прикріпивши попередньо розтягнутий полімер до руки дерев’яного манекена. При нагріванні матеріал стискався, змушуючи манекен згинати руку в лікті.

Бао та її команда особливо підкреслюють, що полімер коштує недорого всього $11 за фунт.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button