Екологія

Через зміну клімату економічні втрати в страхуванні збільшилися на 250%

Компанії Capgemini і Efma представили звіт, в якому проаналізувала збиток від стихійних лих у всьому світі, що підлягає і не підлягає відшкодуванню.

Доповідь заснована на даних 4,9 тисячі страхових клієнтів з 16 країн та інтерв’ю з 270 топ-менеджерів страхових компаній.

Згідно зі звітом, несподівано “під роздачу” кліматичної кризи потрапила сфера страхування. Так, за останні 30 років застраховані економічні збитки, викликані кліматичними катастрофами, зросли в 3,6 раза. При цьому втрати, які не можуть бути покриті, теж виросли, але вже в 2 рази.

Серед найбільш руйнівних в економічному сенсі стихійних лих автори звіту виділяють великі лісові пожежі, повені і урагани. Сила цих явищ безпосередньо залежить від кліматичних змін, тому з кожним роком вони стають все більш небезпечними.

Така економічна ситуація змушує сумніватися інвесторів в галузі і відмовлятися вкладатися в ринок страхування, вибираючи менш ризиковані активи.

При цьому 73% опитаних компаній називають наслідки глобального потепління одними з найголовніших проблем для індустрії, оскільки кліматичні зміни ускладнюють страхування деяких галузей. При цьому саму кліматичну кризу 40% компаній порахували основною проблемою всього людства, вирішувати яку необхідно в першу чергу.

Хоча більшість страховиків визнають вплив зміни клімату, багатьом з них ще тільки належить розробити стратегію стійкості до зміни клімату. Так, тільки 8% з опитаних страхових дійсно серйозно готуються до наслідків кліматичної кризи і роблять для цього реальні кроки.

Втім, існують різні бізнес-стратегії для зниження кліматичних ризиків. Наприклад, популярний серед страховиків (53% опитаних) доступ до метеорологічних даних, що дозволяє спрогнозувати приблизний збиток в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button