Фото

Цвітіння водоростей в Південній Атлантиці на фото зі супутника

Супутники «Аква» та Suomi NPP 28 грудня отримали зображення південної частини Атлантичного океану поблизу Фолклендських островів. Вихори молочно-синього і зеленого кольору, що простягнулися на сотні кілометрів, вказують на наявність великої кількості фітопланктону. Білим позначені тонкі шари хмар.

Фітопланктон — це мікроскопічні морські організми, які, як і сухопутні рослини, використовують хлорофіл для отримання енергії за допомогою сонячного світла. У разі сприятливих умов вони починають стрімко розмножуватися і можуть поширюватися на сотні квадратних кілометрів океанської поверхні.

Цветение водорослей в Южной Атлантике на фото со спутника

Фітопланктон є центром морської харчової мережі, яка служить основним джерелом живлення для зоопланктону, молюсків, риб і великих морських істот. Він також відіграє вирішальне значення для глобального вуглецевого циклу, оскільки поглинає вуглекислий газ з атмосфери і перетворює його на вуглеводи. Коли фітопланктон або тварини, які його їдять, вмирають, їх залишки опускаються на дно океану, транспортуючи вуглець. Нарешті, фітопланктон є ключовим виробником кисню, який робить нашу планету придатною для життя.

Біля східного узбережжя Південної Америки і Фолклендських островів навесні і взимку часто складаються сприятливі умови для його розвитку. В цей час води наповнюються поживними речовинами, що переносяться Мальвінською течією. Похідна з антарктичної циркумполярної течії, вона протікає на північ і схід уздовж узбережжя. Води, збагачені залізом та іншими поживними речовинами з Антарктиди і Патагонії, стають ще корисніші завдяки взаємодії океанських течій вздовж ділянки, де континентальний шельф спрямовується вниз до глибоководної океанічної рівнині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button