Гумор

Оптичні ілюзії в дикій природі (фото)

Виявляється, не тільки люди вміють маніпулювати зоровим сприйняттям, але і представники тваринного світу володіють цим хитрим прийомом і успішно користуються ним для своїх цілей. Ось кілька цікавих прикладів обману зору в дикій природі.

Деякі види вміло використовують оптичні ілюзії в своїх інтересах. Наприклад, самці птахів-шалашників обманюють самок, змушуючи їх думати, що вони більші, ніж є насправді. Для цього самець будує химерну альтанку, іноді у формі купола, з провідною до неї доріжкою і внутрішнім двориком. Коли самка стоїть на доріжці, він з’являється перед нею у всій своїй ілюзорній величі.

Оптические иллюзии в дикой природе

Дослідники помітили, що камені, кістки і палиці вони розміщували за зростом їх розмірів, створюючи ефект «форсованого сприйняття». Цей трюк можна порівняти з тим, що ми бачимо при погляді на конструкцію з блоків, розташованих за таким же принципом — від маленького до великого. Чи може це бути чистою випадковістю? Малоймовірно, адже навіть після того як вчені порушили розташування об’єктів, самець відновив порядок у протягом кількох тижнів.

Оптические иллюзии в дикой природе

Крім того, тварини часто використовують особливості зорового сприйняття для полювання і маскування.

Вудильник, або морський чорт, — одна з найстрашніших глибоководних риб з величезною зубастою пащею. Більшість самок має на голові виступаючий придаток, який нагадує м’ясистого світлячкового хробака. У темних морських глибинах вудильники з його допомогою принаджують нічого не підозрюючу здобич і потім ловлять її своєю «вбудованою вудкою».

Оптические иллюзии в дикой природе

Застосування оптичних ілюзій в цілях маскування теж нерідко зустрічається в природі. Наприклад, личинка гігантського метелика махаон виглядає як шматок лайна.

Оптические иллюзии в дикой природе

Якщо говорити про «камуфляжі», то деякі види сов майстерно ховаються на деревах, практично зливаючись з ними. Наприклад, північноамериканська сова чудово маскується в затишних куточках і тріщинах дерев.

Оптические иллюзии в дикой природе


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button