Всесвіт

Прибульців не існує: наша Сонячна система є аномалією, заявляють вчені

Раніше тисячі екзопланет, виявлені астрономами в минулому році, припускали, що життя існує в якийсь планетарній системі, якщо більшість з них виглядають як наші. Але нові дослідження показали, що більшість сонячних систем дуже, дуже різні, що зводить практично до нуля надії знайти на них ознаки розумного життя. Більше того, вчені заявляють, що наша Сонячна система є аномалією у Всесвіті.

Згідно з новою статтею у Astronomical Journal, більшість планетарних систем, які спостерігаються телескопом NASA Kepler, мають планети, які приблизно однакового розміру і знаходяться приблизно на однаковій відстані одна від одної. Порівняно з нашою Сонячною системою, що має величезні газові гіганти, такі як Юпітер і Сатурн, і крихітні, скелясті планети, такі як Венера і Меркурій на різних відстанях один від одного, ці системи здаються набагато більш однорідними.

Це може означати, що утворення нашої Сонячної системи насправді було аномалією.

«…Численні свідчення в Сонячній системі говорять про те, що Юпітер і Сатурн порушили ранню структуру нашої системи, в результаті чого у нас з’явилися чотири широко поширених наземних планети. Ці планети в більшості систем, як і раніше мають однаковий розмір і розташовані на однаковій відстані, що, може свідчити про те, що вони там розташовувалися з моменту їх утворення ». – йдеться в статті.

Все це додає новий поштовх до пошуку життя на інших планетах: крім пошуку планет в області Goldilocks де вони не надто далекі і не дуже близькі до рідної зірки, вчені можуть почати копатися в тому, які чинники визначають розмір і відстані між планетами в подібних планетарних системах, які і будуть визначати, які системи в кінцевому результаті виглядають як наші. Наявність малих скелястих планет ближче до сонця може стати новим маркером, за яким потрібно шукати життя в космосі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button