Земля

Ця тварина здатна пережити укуси десяти скорпіонів

Наша планета — досить небезпечне місце, в якому можна померти практично від чого завгодно. Наприклад, в Японії можете купити рибу, з’ївши шматочок якої можна швидко попрощатися з життям. А в Бразилії кожна людина ризикує бути укушеним жовтими скорпіонами (Tityus serrulatus), які щорічно вбивають все більше людей. Так було не завжди, тому що їх активно поїдали бразильські жаби (Rhinella icterica), яких зараз не так багато як раніше. По суті, вони самі того не підозрюючи рятували життя тисяч людей, але досі не були добре вивчені вченими. Але нещодавно бразильські вчені все-таки зацікавилися хижими жабами і з’ясували, що вони здатні вижити навіть після нападу десяти отруйних скорпіонів.

Это животное способно пережить укусы десяти скорпионов

Отрута жовтих скорпіонів вбиває людей, тому що викликає набряк легень

Про дивовижні здібності бразильських жаб було розказано в науковому журналі Toxicon. Вчені під керівництвом Карлоса Джареда (Carlos Jared) влаштували справжні бої між жабами і скорпіонами. В тераріум були поміщені десять бразильських жаб і два жовтих скорпіони. Жаби не стали боятися отруйних павукоподібних і відразу ж почали намагатися їх зловити. У кінцевому підсумку більшість жаб зловили здобич, але скорпіони встигли кілька разів вжалити в область рота. Але, на подив учених, у жаб не виникло ніяких ознак отруєння.

Імунітет до отрути

Щоб переконатися в стійкості жаб до отрути скорпіонів, вчені провели додатковий експеримент. Одній групі жаб вони ввели отрута двох скорпіонів, тому що саме така доза отрути вбиває невеликих тварин на зразок мишей. Інша група жаб отримала отруту десяти скорпіонів. Потім учені помістили в тераріум тарганів і почали стежити за поведінкою отруєних тварин. Але і в цей раз жаби продемонстрували свою дивовижну стійкість — вони почали полювати і їсти тарганів. Тобто, бразильські жаби здатні пережити навіть укуси десяти отруйних скорпіонів.

Это животное способно пережить укусы десяти скорпионов

Бразильські жаби не сприйнятливі до отрути скорпіонів, але вчені поки не знають, чому

Вимираючі види тварин

У світі існує величезна кількість тварин, які ризикують вимерти. До них можна віднести і бразильських жаб, кількість яких щорічно зменшується. Дослідники вважають, що вимирають жаби через брак води — люди активно вирубують ліси, будують різні будинки і дороги, тим самим позбавляючи багатьох створінь (в тому числі і світлячків) природного середовища. До того ж, величезних жаб не особливо люблять жителі Бразилії і відганяють від своїх будинків розсипаючи сіль та інші речовини, яких бояться земноводні створення. А от якби люди краще ставилися до природи і тварин, жаби як і раніше поїдали б скорпіонів і щорічно рятували сотні або навіть тисячі людських життів.

Это животное способно пережить укусы десяти скорпионов

На цей час вченим відомо близько 300 видів жаб, але бразильські, безумовно, є найбільш дивовижними з них

Жовті скорпіони з радістю користуються безпечними умовами життя, в яких їм не страшні хижі жаби. Вони у великій кількості зустрічаються в Бразилії та сусідніх країнах. Вважається, що популяція жовтих скорпіонів збільшується тому, що вони розмножуються партеногенезом.

Партеногенез — це здатність тварин створювати потомство без спарювання. В організмах, здатних до партеногенезу, жіночі статеві клітини (яйцеклітини) здатні розвиватися без запліднення сперматозоїдами. Крім жовтих скорпіонів, до партеногенезу здатні равлики, а також деякі види мурах, павуків і ящірок. 

Зрештою, виходить, що людям варто ставитися до природи з більшою турботою і акуратністю. Якщо ми скоротимо вирубку лісів та збережемо місця мешкання тварин, нам стане легше контролювати їх популяцію. Вигода від цього досить велика — виходить, що в одній тільки Бразилії зменшиться кількість смертей від укусів скорпіонів. Але скорпіонів теж не можна повністю знищити, тому що їхня отрута використовується для створення ліків і навіть допомагає у виявленні раку головного мозку.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»