Земля

На Канарах побоюються виверження вулкана і цунамі

Жителі Канарських островів побоюються можливого виверження вулкана в світлі 40 недавніх епізодів сейсмічної активності, зафіксованих у регіоні протягом 48 годин.


Сила підземних поштовхів, зареєстрованих на острові Пальма, становила від 1,5 до 2,7 бала за шкалою Ріхтера. За даними Інституту вулканології Канарських островів (Involcan), найпотужніший з них стався в районі заповідника Кумбре-В’єха в минулу суботу близько 13:00 на глибині 28 кілометрів.

Другий за силою землетрус в 2,6 бала стався в неділю в 13:23, а третій по силі в 2,1 бала – опівночі понеділка. Крім цього, ще один підземний поштовх силою 2,8 бала був зареєстрований на північному заході острова Гран-Канарія.

У світлі такої нетипової активності експерти Involcan посилили контроль за показниками сейсмічної активності. За словами директора Національного географічного інституту Канарських острова Марії Хосе Бланко, подібних епізодів на архіпелазі не траплялося ніколи. Що стосується жителів островів, то вони землетрусів не помітили, так як поштовхи сталися на дуже великій глибині.

Вчені попередили, що в разі виверження вулкана з великою часткою ймовірності воно відбудеться в море. Це може спричинити за собою виникнення величезної хвилі, яка дійде до берегів Іспанії, Великобританії та східної частини США.

Фахівці прогнозують, що цунамі може вдарити по південному і західному узбережжю Іспанії, а також по Португалії, і поставити під загрозу життя тисяч людей. Перед тим, як перейти через Атлантику в сторону Карибського басейну і східних берегів США, гігантська хвиля може дійти до Північної Африки.

Кнопка «Наверх»