Всесвіт

Далека “галактика” виявилася пульсаром. Він яскравіше від усіх за межами Чумацького Шляху

Пульсар PSR J0523 – 7125 у Великій Магеллановій Хмарі виявився в 10 разів яскравішим за будь-який інший за межами нашої галактики.

Пляма світла, яку вчені колись вважали далекою галактикою, насправді може бути найяскравішим пульсаром, коли-небудь виявленим за межами Чумацького Шляху.

Новий пульсар назвали PSR J0523-7125, він знаходиться приблизно в 160 000 світлових років від Землі у Великій Магеллановій Хмарі (супутникова галактика, що обертається навколо Чумацького Шляху). Він в два рази ширше будь-якого іншого пульсара в цьому регіоні. Насправді об’єкт настільки великий і яскравий, що дослідники спочатку інтерпретували його як далеку галактику. Проте нове дослідження, опубліковане в Astrophysical Journal Letters, показало, що це не так.

Використовуючи радіотелескоп Australian Square Kilometer Array Pathfinder (ASKAP) в Західній Австралії, автори дослідження вивчили область в небі, використовуючи обладнання, яке блокує всі довжини хвиль світла, за винятком особливого типу випромінювання, пов’язаного з пульсарами. У підсумку, вивчивши отримані дані, вчені зрозуміли, що дивляться зовсім не на галактику, а на пульсуючу мертву зірку.

Поле зору радіотелескопа MeerKAT без фільтруючого обладнання із зображенням нового пульсара. Зображення: Юаньмін Ван

“Це був дивовижний сюрприз,заявив в провідний автор дослідження Юаньмін Ван, астрофізик австралійської організації наукових і промислових досліджень (CSIRO) в прес-релізі університету. – Я не очікував знайти новий пульсар, не кажучи вже про найяскравіший. Але з новими телескопами, до яких ми тепер маємо доступ, це дійсно можливо”.

Поле зору радіотелескопа MeerKAT з фільтром і зображенням нового пульсара. Надано Юаньмін Ван

За словами дослідників, виняткова яскравість пульсара пояснює, чому об’єкт помилково ідентифікували як галактику після його початкового виявлення. І, відфільтровуючи світло з круговою поляризацією з майбутніх оглядів зірок, дослідники зможуть знайти ще більш незвичайні пульсари, які “ховаються у всіх на виду”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button