Всесвіт

Подивіться на туманність Кільце від «Вебба» в безпрецедентних деталях (фото)

Космічний телескоп НАСА, Європейського та Канадського космічних агентств «Джеймс Вебб» спостерігав одну з найпопулярніших туманностей в безпрецедентних деталях.

Туманність Кільце з’явилася в результаті смерті зірки через брак палива. Вона скинула зовнішні шари і матеріал зірки викинула в космічний простір. Туманність Кільце також відома як M57 і NGC 6720 і знаходиться відносно близько до Землі приблизно на відстані 2 500 світлових років.

Туманність Кільце від «Хаббла». Фото: НАСА

Нові зображення забезпечують безпрецедентне просторове розрішення і спектральну чутливість, які розкривають унікальні деталі в об’єкта. Наприклад, нове зображення з NIRCam (Near-InfraRed Camera) показує складні деталі структури нитки внутрішнього кільця. А нове зображення, зроблене MIRI (Mid-InfraRed Instrument) — деталі в зовнішніх областях туманності.

Туманність Кільце. Фото: НАСА (NIRCam), повне розрішення

Туманність Кільце — один з найпомітніших об’єктів в небі. Її відкрили в 1779 році астрономи Антуан Даркье де Пеллпуа і Шарль Мессьє. Обидва астрономи наткнулися на туманність, намагаючись слідувати по шляху комети через сузір’я Ліри, що проходить дуже близько до туманності Кільце.

Туманність Кільце. Фото: НАСА (MIRI), повне розрішення


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button