Екологія

Данія використовує 78% електробусів

У Данії частка наземного міського транспорту без шкідливих викидів досягла 78%.

Такі дані наводить Європейська екологічна НКО Transport and Environment, проаналізувавши міський транспорт в 16 країнах ЄС, а також у Великобританії та Швейцарії, передає ecotown.com.ua.

Данія використовує найбільше автобусів, які працюють виключно на електриці серед 18 країн. На другому місці опинився Люксембург, де 67% автобусів працюють без шкідливих викидів, замикають трійку Нідерланди – з 66%.

В середньому у 16 країнах ЄС, Великобританії та Швейцарії близько 10% автобусів працюють виключно на електриці, ще близько 7% — гібриди, які можуть перемикатися з електроживлення на дизель.

На момент дослідження (2020 рік) автобусів без шкідливих викидів взагалі не було в Ірландії та Австрії. В обох більше 90% міських автобусів працюють на дизелі, решта припадає на гібридні автобуси – в Ірландії і автобуси на газовому паливі – в Австрії). Втім, в цих країнах є автобуси, що працюють на «зеленому» дизелі і біогазі, які виробляються з органічних відходів або іншого біопалива (наприклад, сурепки). Однак після спалювання цих видів палива виділяються шкідливі викиди. Минулого року європейські вчені навіть запропонували прирівняти біопаливо до вугілля за ступенем шкоди для клімату.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button