Екологія

Разом з потеплінням в Європу приходять тропічні хвороби

Глобальне потепління принесе тропічні хвороби в Європу.

Представники Європейського Союзу попередили, що зі зміною клімату в Європі зростає ризик поширення вірусних захворювань, які переносяться комарами, таких як денге та чикунгунья. У Європі спостерігається тенденція до потепління, умови стають більш сприятливими для інвазивних видів комарів, таких як Aedes albopictus і Aedes aegypti.

22 червня представники Європейського Союзу попередили, що зі зміною клімату в Європі зростає ризик поширення вірусних захворювань, що передаються комарами, таких як денге та чикунгунья. Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) заявив, що оскільки в Європі спостерігається тенденція до потепління, коли теплові хвилі та повені стають все частішими та сильнішими, а літо все довше і тепліше, умови стають більш сприятливими для інвазивних видів комарів, таких як Aedes albopictus та Aedes aegypti.

У доповіді говориться, що Aedes albopictus є переносником вірусів чикунгунья і денге і проникає все далі на північ і захід Європи. Інший комар, Aedes aegypti, відомий як переносник вірусів денге, жовтої лихоманки, чикунгуньї, Зіка та Західного Нілу, оселився на Кіпрі з 2022 року і може поширитися в інші європейські країни.

Aedes albopictus Вікіпедія

Десятиліття тому комар Aedes albopictus був встановлений у восьми європейських країнах, при цьому постраждали 114 регіонів. Цього року цей комар влаштувався в 13 країнах і 337 регіонах, повідомили в ECDC.

“Якщо так продовжуватиметься, ми можемо очікувати збільшення кількості випадків і, можливо, смертей від таких захворювань, як денге, чикунгунья та лихоманка Західного Нілу», — сказала директор ECDC Андреа Аммон. – “Зусилля повинні бути спрямовані на боротьбу з популяціями комарів, посилення спостереження та забезпечення заходів індивідуального захисту».

Раніше ці захворювання завозилися з-за кордону, але «тепер у нас є випадки заражень і всередині європейських країн», – сказала Аммон.

Агентство повідомило, що способи боротьби з популяціями комарів включають усунення стоячої води, в якій розмножуються комарі, використання екологічно чистих ларвіцидів і підвищення обізнаності населення про боротьбу з комарами.

Щоб захистити себе, люди можуть використовувати москітні сітки, спати або відпочивати в екранованих або кондиціонованих приміщеннях, носити одяг, що закриває більшу частину тіла, і використовувати засоби від комарів, сказала Аммон.

Вона зазначила, що підвищення обізнаності про хвороби, що передаються комарами, має велике значення.

Тропічні захворювання, яких ніколи не було в Європі

Специфічного лікування денге не існує. Хоча близько 80% випадків зараження є легкими, важкі випадки можуть призвести до внутрішньої кровотечі, пошкодження органів та смерті.

Лихоманка чикунгунья, виснажлива хвороба, яка вражає десятки тисяч людей, була вперше виявлена в Африці в 1953 році. Вона викликає сильний біль в суглобах, але рідко призводить до летального результату. Вакцини не існує, і хвороба лікується переважно знеболюючими препаратами.

Аммон сказала, що в 2022 році в Європі було зареєстровано 1339 місцевих випадків інфекції Західного Нілу, включаючи 104 смерті, що є найвищим показником після епідемії в 2018 році.

Симптоми лихоманки Західного Нілу можуть включати головний біль, лихоманку, біль у м’язах та суглобах, нудоту та втому. Люди, які хворіють на лихоманку Західного Нілу, зазвичай одужують самостійно, хоча симптоми можуть тривати від кількох тижнів до кількох місяців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button