Земля

Незвичайне забарвлення зебр вказує на генетичні проблеми

У більшості випадків забарвлення зебр обмежується чорними і білими смугами, але за останні кілька років дослідники виявили у деяких тварин дивні візерунки, плями і золотисте хутро. Тепер вчені вважають, що зміна розмальовки – ознака погіршення генетичного здоров’я тварин.

зебра
Image by 18986 from Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Molecular Ecology, вчені секвенували гени 140 зебр, що мешкають в дев’яти різних місцях. У семи тварин, включених в дослідження, було незвичайне забарвлення, в той час, як інші носили типову для зебр чорно-білу смугасту шерсть.

Дослідники виявили, що багато тварин, незалежно від забарвлення, мали обмежений потік генів. Недолік генетичної різноманітності обумовлювався інбридингом (схрещування близькоспоріднених форм у межах однієї популяції), який відбувався через фрагментації середовища проживання. Причина цього: розселення людей на території.

Крім цього, аналізи зебр, що мають незвичайне забарвлення, показали підвищене свідоцтво інбридингу в порівнянні зі звичайними зебрами. «Наші результати вказують на генетичну причину аномалій малюнка смуг і переконливі докази наслідків фрагментації середовища проживання»,уклали автори дослідження.

Недолік генетичної різноманітності може привести до генетичних дефектів, хвороб і безпліддя, що в кінцевому підсумку може призвести до вимирання простих зебр.

Історично у зебр була відносно стабільна чисельність популяцій, проте з 2002 року вона скоротилася у світі приблизно на чверть. За цей час вчені й захисники природи почали виявляти види з незвичайним забарвленням, але не були впевнені, чи пов’язана вона з місцезнаходженням або генетикою.

Незважаючи на те, що незвичайний колір шерсті не впливає безпосередньо на здоров’я зебр, виділення з натовпу для диких тварин – велика проблема. Крім того, що зебри з нетиповим забарвленням стануть більш помітною здобиччю для хижаків і паразитів, статевий відбір також віддає перевагу тваринам зі «здоровим» забарвленням, а зміна забарвлення може бути інтерпретовано потенційними партнерами як ознака ізольованості генів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments