Екологія

У Німеччині відкрили поселення «енергоефективний будинок плюс»

Жителі «зеленого» селища економлять на експлуатації будинку понад 120 євро в місяць.

В Германии открыли поселение «энергоэффективный дом плюс»

Компанії BayWa r.e. AG і Asset Bauen Wohnen урочисто відкрили поселення типу енергоефективний будинок плюс в Хюгельсхарте біля Аугсбурга, Німеччина.

Це поселення складається з дев’яти односімейних будинків і чотирьох одноквартирних, що примикають один до одного. Будівництво поселення було завершено за півтора року. За даними Baywa цей проект є першим поселенням, яке відповідає критеріям по енергоефективному будівництву Федерального міністерства навколишнього середовища. Згідно з критеріями міністерства, рівень енергоефективності плюс досягається, коли мешканці таких будинків виробляють протягом року більше енергії, ніж споживають.

Витрати жителів енергоефективних будинків в місяць значно менше у порівнянні зі стандартними будинками з такими ж стінами. Жителі односімейних будинків можуть заощадити в місяць близько 170 євро, а одноквартирних будинків, прилеглих один до одного, близько 120 євро.

Протягом року енергоавтономність поселення сягає 70%, каже Георг Польц, керівник проекту компанії BayWa. На кожному будинку встановлена своя власна сонячна електростанція (12,32 кВт/пік для односімейних будинків і 7,84 кВт/пік для здвоєних) і система зберігання електроенергії на основі літій-іонних батарей. Гарячу воду виробляє повітряно-водяний тепловий насос, а система опалення забезпечується теплом за рахунок енергонакопичувачів, що складається з бака гарячої води.

Крім того, у кожному будинку є своя власна система управління енергоспоживанням, яка автоматично керує системами виробництва і зберігання сонячної електроенергії, і оптимально розподіляє її. Така система дозволяє досягти 37% власного споживання сонячної електроенергії для односімейних будинків і 48% для здвоєних будинків. У літні місяці надлишок електроенергії подається в електромережу або використовується для зарядки електромобілів. Якщо в зимовий період вироблення електроенергії сонячною електростанцією не вистачає для покриття потреб у ній, то відсутня електроенергія закуповується з мережі. Про це повідомляє sunnik.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button