Земля

Де на планеті буде найнебезпечніше до 2100 року: опублікована нова карта

Нове дослідження показує широкий спектр можливих сценаріїв теплового впливу до 2100 року. Результати опубліковані в журналі Communications Earth & Environment.

Нове дослідження Вашингтонського та Гарвардського університетів дає уявлення про діапазон теплових впливів у всьому світі до кінця цього століття. Також вчені пояснили, як спека буде залежати від викидів парникових газів в майбутньому.

“Рекордна спека останніх років стане набагато частішим явищем в таких місцях, як Північна Америка і Європа, — пояснює Лукас Варгас Цеппетелло, провідний автор дослідження — для багатьох місць, близьких до екватора, до 2100 року більше пів року буде складно працювати на відкритому повітрі, навіть якщо людство почне активно скорочувати викиди».

На верхній панелі показаний історичний рекорд “небезпечних” днів у році, коли індекс спеки перевищив 39,4 °C. У лівій колонці показаний температурний діапазон на 2050 рік. У правій – температурний діапазон для 2100 року. Автори і права: Варгас Цеппетелло та ін. / Communications Earth & Environment

У дослідженні вчені розглянули комбінацію температури і вологості повітря – тепловий індекс. Він допомагає виміряти вплив тепла навколишнього середовища на організм людини. Згідно з Національною метеорологічною службою США, індекс “небезпечної” спеки знаходиться на рівні 39,4 °C, а «надзвичайно небезпечний» — 51 ° C.

На верхній панелі показаний історичний рекорд “надзвичайно небезпечних” днів у році, коли індекс спеки перевищив 51 °C. У лівій колонці показаний температурний діапазон на 2050 рік. У правій – температурний діапазон для 2100 року. Автори і права: Варгас Цеппетелло та ін. / Communications Earth & Environment

Спочатку, ці стандарти створили для людей, які працюють в таких місцях, як котельні.

“Ніхто припустити не міг, що вони з’являться на відкритому повітрі, в навколишньому середовищі. Але ми бачимо їх зараз”, – підкреслює Варгас Цеппетелло.

Дослідження показало, що навіть якщо країнам вдасться досягти мети Паризької угоди, до 2100 небезпечний рівень спеки буде зустрічатися в три-десять разів частіше в США, Західній Європі, Китаї та Японії, ніж зараз. А в тропіках кількість рекордно жарких днів подвоїться і буде спостерігатися протягом пів року.

Нагадаємо, мета Паризької угоди – скоротити глобальні викиди парникових газів і обмежити підвищення глобальної температури в цьому столітті до 2 °C.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments