Екологія

Майже в 2 рази збільшилася кількість африканців, які страждають від дефіциту води

Кількість жителів Африканського Рогу (Сомалі, Кенія, Ефіопія), які не мають доступу до чистої питної води, збільшилася з 9,5 до 16,2 мільйона осіб.

Практично повна відсутність опадів (навіть в сезони дощів), екстремальні погодні умови, зміна клімату, пустельна сарана і негативні наслідки пандемії COVID-19, — все це призвело до руйнівної посухи на північному сході Африканського континенту.

Зараз ризик смертності значно виріс – тривала посуха знизила і без того низький імунітет місцевих жителів, і будь-яка, навіть незначна інфекція може призвести до летального результату. Це не кажучи про те, що населення Африканського Рогу часто вмирає саме від першопричини — нестачі питної води.

У зоні підвищеного ризику знаходяться діти. За словами виконавчого директора ЮНІСЕФ Кетрін Рассел “мільйони юних жителів країн Африканського Рогу і Сахеля знаходяться в кроці від катастрофи”. Дані ООН говорять про те, що Сахель займає перше місце у світі за кількістю неповнолітніх, які вмирають в результаті використання забрудненої води і відсутності засобів гігієни. Схожа ситуація в Сомалі, Кенії та Ефіопії.

З кожним роком посуха зачіпає все більше число людей і дітей. Незважаючи на це, головною проблемою як і раніше є брак фінансування – Дитячий фонд ООН отримав лише 3% від суми, запитаної на здійснення гуманітарних програм в країнах Африканського Рогу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments