Земля

Де знаходиться найдавніша піраміда на Землі

У 2018 році геологи випадково виявили велику стародавню і, ймовірно, рукотворну піраміду, вивчаючи схили гори Паданг в західній частині острова Ява. Імовірно, будівництво споруди почалося не менше 9,5 тис. років тому. Якщо це так, то перед нами – найдавніша піраміда на Землі.

Про те, що на горі Паданг знаходяться руїни якогось давньої споруди, швидше за все — піраміди, фахівцям було відомо давно, але традиційно вважалося, що ця споруда була не дуже великою, та, ймовірно, і не дуже вже давньою. Так було до тих пір, поки за її вивчення не взялися серйозно. Про результати вчені повідомили у 2018 році на зустрічі Американського геологічного Союзу (AGU 2018).

Проведені геологами й геофізиками дослідження показали, що те, що раніше вважалося руїнами стародавньої споруди, розташованої на вершині гори, — лише самий верхній шар руїн. Гора була “просвічена” георадаром і прозондована сейсморозвідкою, а потім, в цікавих місцях, — вивчена бурінням. З’ясувалося, що стародавня піраміда значно більша, ніж думали раніше.

Вся споруда має площу близько 15 гектарів, що можна порівняти за розмірами з самою горою, і, судячи з конфігурації  кордонів, складається з трьох шарів. За наявною інформацією складно сказати, як вони були скомбіновані багато століть назад, але, у всякому разі, послідовність подій не викликає великих сумнівів. Радіовуглецевий аналіз органіки, видобутої при бурінні, показав, що верхній рівень піраміди був побудований близько 3000 років тому, середній, раніше вважався природною гірською породою, — 7000 років тому. З приводу хронологічно першого нижнього рівня автори дослідження дають верхню межу — не менше 9.5 тисяч років, тут же уточнюючи, що можливий період від 13 до 28 тисяч років. Це викликає легку настороженість, оскільки приблизно збігається з часом появи Homo sapiens в Індонезії.

Результати геофізичних досліджень дають підстави вважати, що всередині руїн таяться ще невивчені порожнечі, в яких може бути чимало несподіваного.

Досить очевидно, що результати геофізичних досліджень потребують підтвердження археологічними методами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button