Земля

Декілька країн Близького Сходу фіксують екстремальну спеку: понад 50 °C

У чотирьох країнах Близького Сходу в вихідні дні температура перевищила 50 °C на тлі рекордної для цього часу спеки.

В Омані, Ірані, Кувейті й Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) спостерігалися температури, які відповідали національним рекордам або навіть перевищували їх.

У суботу температура досягла 51 °C у Свейхане, невеликому містечку приблизно в 80 км на схід від Абу-Дабі в ОАЕ. Омідіє на південному заході Ірану також став свідком спеки до 51 °C, а Джахра в Кувейті — 50,88 °C, повідомляє  middleeasteye.net

У Сунайні, внутрішньому пустельному місті на півночі Оману, зафіксована температура 50,11 °C.

Як зазначається, підвищення температури до 49 °C або вище може призвести до плавлення крейди, деформації залізничних колій, розм’якшення асфальту та збільшення злітної дистанції літаків.

У неділю Свейхан зафіксував ще більш високу температуру — 51,77 °C, що стало найвищою температурою червня в ОАЕ та встановило рекорд країни Перської затоки.

Документально підтверджено, що така екстремальна спека значно почастішала в регіоні Близького Сходу та Північної Африки.

Минулого року дослідження, опубліковане в Science Advances, показало, що деякі частини Близького Сходу, особливо Перська затока, можуть стати непридатними для проживання людей, якщо нинішні тенденції збережуться.

Минулого тижня результати, опубліковані в журналі Nature Climate Change, показали, що понад третина смертельних випадків, пов’язаних із літньою спекою, були спричинені зміною клімату, що свідчить про ще більшу кількість загиблих у міру зростання глобальної температури.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button