Земля

Дельфіни мають “шосте” відчуття

Було доведено, що китоподібні можуть диференціювати магнітні поля в океанічних водах.

Здатністю відчувати магнітне тяжіння, на відміну від людини, наділені різні тварини. Багатьом з них, наприклад оленям, птахам, черепахам і навіть рибам, воно допомагає орієнтуватися щодо магнітних полюсів Землі.

foto_cikavosti_06.10.2014-09_resized

Однак з дельфінами все було не так очевидно. Їх поведінка і ставлення до магнітних полів до останнього часу залишалося таємницею: було незрозуміло, яким чином вони визначають своє положення у водному просторі. Під час спостережень за ними було помічено, що одні групи дельфінів, що мешкають недалеко від південної частини графства Хемпшир у Великобританії, переміщаються проти годинникової стрілки; інші, ареал яких відноситься до північної частини того ж графства, рухаються у зворотному напрямку.

Читайте також: В Індії визнали дельфінів особистостями і заборонили дельфінарії

Нове дослідження, проведене у Франції, якщо й не дало точної відповіді на питання про спосіб навігації дельфінів, то довело, що китоподібні можуть відчувати наявність магнітного поля.

Під час експерименту шість пляшконосих дельфінів були поміщені в басейн з неодимовими блоками, частина з яких випромінювала магнітне поле. Як показала відеозйомка, тварини моментально змогли визначити, які з блоків намагнічені, проявивши до них особливий інтерес. Тому можна достовірно стверджувати, що дельфіни вміють знаходити магнітні поля за рахунок закладеного в них відчуваття магнітного тяжіння.

Таким чином, якщо теорія вірна, люди зможуть керувати поведінкою дельфінів, використовуючи магніти. Це може стати в нагоді у випадках, подібних тому, що зовсім недавно стався в Брістольському каналі, коли туди з незрозумілих причин припливли тисячі дельфінів.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button