Земля

Вчені з’ясували, який газ був в атмосфері стародавньої Землі

Вчені і раніше припускали, що аргон знаходиться в кристалах гідрату повітря, але це ніколи не підтверджувалося. Результати дослідження опубліковані в Journal of Glaciology.

Дослідники вивчили кристали гідрату повітря в крижаному керні, витягнутому з Гренландії. Як відзначають вчені, зразкам льоду близько 130 000 років. Вони використовували комбінацію скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії для візуалізації та ідентифікації молекул, що містяться в кристалах гідратів повітря і знайшли аргон.

Сніг “захоплює” повітря з атмосфери, а потім перетворюється на лід. Протягом століть або тисячоліть лід накопичується, збільшуючи тиск і знижуючи температуру в бульбашках «замерзлого» повітря. Потім захоплені атмосферні молекули перетворюються в клітинні кристали, зберігаючи зразки стародавнього повітря на сотні тисяч років. Ці кристали, відомі як гідрати повітря, можуть показати, як змінилися атмосфера і клімат Землі.

Крижаний керн з крижаного щита Гренландії. Фото: Цутому Учида

Раніше вчені вивчали тільки сліди кисень і азот. Тепер міжнародна дослідницька група розробила новий підхід для виявлення більш невловимих, раніше непідтверджених компонентів, таких як аргон.

“Бульбашки повітря в крижаному керні – єдиний відомий палеоекологічний архів реальної стародавньої атмосфери з віссю часу в напрямку глибини”, – розповів перший автор дослідження Цутому Учида, доцент інженерного факультету Університету Хоккайдо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button