Головна / Поради / Дерев’яні сходи: плюси і особливості їх вибору

Дерев’яні сходи: плюси і особливості їх вибору

Найбільш оптимальним рішенням для з’єднання двох поверхів в приватних будинках є традиційні сходи з натуральної деревини, конструкція якої має невелику вагу і не чинить значного навантаження на фундамент і стіни, і водночас відрізняється простотою монтажу, досить високою міцністю, зносостійкістю і довговічністю. Широкий асортимент використовуваних порід і величезне різноманіття форм дозволяє без зусиль підібрати дерев’яні сходи, які гармонійно впишуться в практично будь-який інтер’єр навколишнього простору.

Матеріали виготовлення

Найбільшою популярністю характеризуються моделі, виконані з цілісного масиву або клеєної деревини. Актуальними у замовників є такі звичні для нашої місцевості породи, як дуб ??і клен, ясен і сосна, горіх і бук. Втім, все більш популярними, особливо, коли мова йде про оформлення елітних котеджів, стають сходи з дорогої цінної деревини, наприклад, червоного і ебенового дерева. А наявність доступних за ціною рішень, як клеєний брус, дозволяє купити таку конструкцію навіть при обмеженому сімейному бюджеті.

Ключові переваги

Стабільно високий попит на дерев’яні сходи для приватних будинків пояснюється тим, що вони мають цілий ряд незаперечних переваг. Зокрема, такі варіанти можуть похвалитися чудовим по красі зовнішнім виглядом, відмінною зручністю для користування, здатністю надати навколишньому оточенню в приміщенні атмосферу добробуту і затишку. У число інших переваг входять такі плюси як:

• Абсолютна нешкідливість натуральних матеріалів.
• Естетичність зовнішнього вигляду.
• Велика тривалість терміну експлуатації.
• Широта доступного асортименту.
• Повна надійність і ремонтопридатність.

Якщо мова йде про моделі з класичних порід деревини, то в даному випадку ще однією перевагою такого роду сходів є їх фінансова доступність. Звичайно ж, при використанні цінних порід, а також при наявності в конструкції складних фігурних і різьблених деталей, і інших спеціальних елементів, кінцева ціна виробу може зрости багаторазово. До речі, в компанії Delesher.com ви можете замовити сходи по найбільш доступною вартості.

Особливості вибору

Вибираючи сходи на другий поверх з дерева для дому, необхідно розуміти, що, крім свого основного функціонального призначення, їм доведеться грати ще і естетичну роль важливого елемента домашнього інтер’єру. У плані розмірів, найбільш оптимальним і перевіреним роками рішенням є конструкція шириною 100 см, висотою ступенів 15-20 см, і їх шириною близько 20-25 см.

Всі деталі сходів повинні бути виготовлені строго з однієї породи, в іншому випадку, через різну швидкість природного старіння матеріалів, з часом можуть з’явитися такі неприємні дефекти, як скрип і тріщини. Велике значення набуває установка виробу. Наприклад, для дачі найкращим рішенням буде недорогий варіант з хвойної деревини. Якщо ж мова йде про розкішний заміський особняк, то тут найкраще зупинитися на міцних і довговічних, красивих варіантах з цінних матеріалів з куди більш тривалим терміном експлуатації. На такі дерев’яні сходи ціна буде вище, але вони того вартуватимуть!

Замовляючи виготовлення сходів за індивідуальними кресленнями, або купуючи вже готове рішення, необхідно приділити максимум уваги ергономічності і безпеки конструкції. Найкраще зупинити свій вибір на не надто масивних моделях, перші щаблі яких звернені в напрямку входу в приміщення. Також необхідно переконатися у відсутності тріщин і сучків, і перевірити міцність кріплення всіх ключових елементів.