Здоров'я

Дієтична кола виявилася такою ж небезпечною для серця і судин, як і класична версія напою

Вчені прийшли до висновку, що штучні підсолоджувачі не можуть бути здоровою заміною солодких напоїв.

Image by Corrie Miracle from Pixabay

П’єте дієтичну колу, щоб уникнути проблем з серцем в майбутньому? Розслабтеся, це вам не допоможе. Французькі вчені з’ясували, що дієтичні напої так само шкідливі для серця, як і їх «стандартні» варіанти з високим вмістом цукру. Стаття про це опублікована у виданні Journal of the American College of Cardiology.

Автори дослідження протягом десяти років відстежували стан 104 тисяч осіб, моніторячи при цьому, скільки безалкогольних напоїв ті споживають. Випробовуваних розділили на три умовні групи в залежності від рівня споживання напоїв.

Самі продукти при цьому поділили на дві групи: солодкі й штучно підсолоджені. До другої категорії віднесли напої з вмістом цукру менше п’яти відсотків і наявністю цукрозамінників. Рівні споживання продуктів з цих двох груп відстежували по записах, які вели самі учасники дослідження.

Виявилося, люди, які регулярно п’ють солодкі або підсолоджені напої, на 20 відсотків частіше страждають від захворювань серця, інфарктів і інсультів, ніж ті, хто вважав за краще каву, чай або воду. Ця тенденція була вірна для обох категорій продуктів: ті, хто частіше пив дієтичні версії напоїв (на кшталт Coca Cola Zero з аспартамом), мали такий же ризик серцево-судинних захворювань, як і люди, які вживали стандартні солодкі напої.

Дієтичні напої та штучні підсолоджувачі, які містяться в них, часто підносять як ефективний спосіб знизити споживання вуглеводів. Але вчені і медики стурбовані доказами того, що штучні підсолоджувачі змінюють метаболізм, збільшуючи швидкість всмоктування цукру. «Штучні підсолоджувачі не можуть бути здоровою заміною солодких напоїв», — підсумовує провідний автор дослідження Елой Чазелас.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»