Здоров'я

Фастфуд впливає на організм як інфекція

Про шкоду фастфуду було написано стільки всього, що читати дані наукові праці можна тижнями безперервно. Тим не менш, багато людей не можуть подолати свої слабкості і регулярно купують гамбургери, картоплю фрі та інші «шкідливі ласощі» в улюблених закладах швидкого харчування. Німецькі вчені провели дослідження, в ході якого вивчили вплив дієти з підвищеним вмістом жирів і цукру на імунну систему і прийшли до шокуючих висновків. Виявилося, що організм реагує на подібну їжу точно так само, як на бактеріальну інфекцію.

В ході експерименту лабораторних мишей перевели на дієту з високим вмістом цукру, жирів і практично з повною відсутністю клітковини (саме так можна охарактеризувати більшу частину сучасного фастфуду). Дуже скоро вчені виявили в крові гризунів величезну кількість нових імунних клітин. Така реакція характерна для організму, коли в нього потрапляє потенційно небезпечний агент начебто бактерії або вірусу. Крім гіперактивності імунної системи в організмі гризунів також були виявлені запальні процеси.

На думку вчених, імунна система сприймає фастфуд як ворога і з моменту потрапляння його в організм починає активно боротися з ним, щоб захиститися від шкідливого впливу. Гіперактивність імунітету призводить до зміни ДНК, роблячи захисні функції організму більш агресивними, тому згодом імунітет практично перестає відрізняти шкідливу їжу від корисної. Але що найбільш неприємне, ці зміни неможливо звернути назад. Після того як мишей перевели на здорову дієту, вченим вдалося позбутися від запальних процесів в організмі, однак більшість імунних клітин залишилися такими ж агресивними, знищуючи навіть корисні для організму речовини.

Таким чином, виходить, що фастфуд з легкістю перепрограмує організм, приводячи його у стан постійної бойової готовності та заважаючи відрізняти хорошу їжу від поганої. Вченим ще належить з’ясувати всі тонкощі цього процесу, проте в одному сумніватися не доводиться: якщо вам дороге здоров’я, від фастфуду слід триматися якнайдалі. Втім, в даному випадку мова йде про будь-яку висококалорійну їжу, якою багато людей зловживають собі на шкоду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button