Земля

Дикі коні і осли виявилися здатні копати колодязі до двох метрів глибиною

Міжнародна група вчених показала, що дикі коні й осли здатні рити ями до двох метрів глибиною, щоб дістатися до води. Таким чином в умовах посушливого клімату вони допомагають знаходити їх джерело і іншим тваринам, а також сприяють виживанню рослин.

Робота опублікована в журналі Science. Мегафауна грає важливу роль в біосфері, але вчені не так багато знають про те, як вона формує екосистеми пустельних і напівпустельних районів і яким чином отримує доступ до води.

Риття колодязя (A) дикими ослами (E. africanus asinus) і (B) дикими кіньми (E. ferus caballus) в пустелі Сонора, США, (C) куланами (Equus hemionus) в Монголії і (D) африканськими слонами (Loxodonta africana ) / © science.sciencemag.org

Щоб зрозуміти, як тварини добувають воду в умовах пустелі, фахівці з університету Сіднея технологічного університету (Австралія), Орхуського університету (Данія) і Університету штату Арізони (США) встановили 3258 нічних фотопасток в пустельних районах південного заходу Північної Америки.

З’ясувалося, що великі тварини, такі як осли і коні, здатні копати колодязі глибиною до двох метрів, щоб дістатися до води. Завдяки таким ямах вода стає доступною і для інших тварин. До того ж це скорочує відстань до джерел відкритої води, що допомагає фауні виживати. Мало того, занедбані «колодязі» допомагають виживати і рослинам, що призводить до збільшення схожості багатьох видів дерев.

Цікаво, що здатність до риття глибоких колодязів володіли і багато вимерлих представників мегафауни. Велику роль в підтримці «водного балансу» в пустелі грали вимерлі тварини Південної і Північної Америки. Однак вимирання мегафауни серйозно торкнулося саме цих материків. Тому вчені побоювалися, що сьогодні взяти на себе цю роль просто нікому. Виявилося, це не так: з цим завданням, як уже було сказано, справляються дикі осли і коні.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button