Земля

Вчені прогнозують мегаземлетрус у Новій Зеландії

Землетрус від землетрусу різниться. Залежно від джерела свого походження вони бувають різного ступеня інтенсивності. Найбільш потужні відбуваються на стику тектонічних плит. Їх тертя і наповзання одна на одну супроводжуються підземними поштовхами жахливої сили. До таких землетрусів західні вчені застосовують термін «megathrust».

9b51ff166f7a10db9a74b3e0bcfc162e

Саме таке сталося в травні 2011 року в Японії. Сьогодні сейсмологи кажуть, що черговий «megathrust» слід очікувати в Новій Зеландії. Дослідження показало, що біля східного узбережжя цієї країни Тихоокеанська плита ось-ось зіткнеться з Австралійською плитою. Саме так і відбуваються найбільш потужні землетруси.

Читайте також: 

Нагадаємо, що за останні 1000 років Нова Зеландія вже переживала «megathrust» двічі. Перше було близько 850, а друге близько 500 років тому. Але, одна справа, коли трясло безлюдний острів, і зовсім інша — пережити «megathrust» в мегаполісі.

Вчені «прогнали» майбутній землетрус через математичну модель, і навіть назвали владі потенційну кількість жертв. Вони припускають, що загине не менше 3000 чоловік, а економічний збиток перевищить 13 мільярдів доларів.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть