Різні цікавинки

Діловий етикет для керівника

imgs-87382_resizedГоловний принцип керівника – «не підприємство для начальника, а начальник для підприємства». Управління організацією пов’язане з необхідністю аналізувати величезний потік економічних даних. Але воно також має на увазі і взаємодія з найскладнішою і насилу піддаванною контролю сферою: людськими відносинами. Грамотний керівник розуміє, що основний ресурс підприємства – це люди, і саме від харизми начальника, його вміння спілкуватися і переконувати, залежить робота колективу.

Дотримуючись простих правил ділового етикету, начальник може з легкістю уникнути величезної кількості проблем, значно зменшивши стресову обстановку в середовищі підлеглих. Наприклад, якщо в кабінет до керівника заходить хтось із співробітників – навіть жінка – начальнику немає необхідності вставати, але він повинен обов’язково проявити чемність і запропонувати відвідувачу сісти. Начальник зобов’язаний поважати підлеглих, тому що якщо він не буде цього робити, продуктивність праці різко впаде; це було доведено безліччю психологічних досліджень.

При вході в кімнату, де працюють співробітники, керівник повинен вітати їх першим.

Якщо при обговоренні якогось питання керівник вважає, що мета розмови досягнута, йому достатньо встати, і підлеглий зрозуміє: відведений йому час минув.

Начальник не повинен мати симпатій і антипатій у колективі. Оцінювати треба не особистості співробітників, а результати їх роботи.

Не можна допускати повної ізоляції керівної ланки від колективу, оскільки якщо в середовищі співробітників виникнуть проблеми, що заважають роботі, то начальник про це дізнатися – і розібратися – не зможе.

Жінка- керівник повинна бути швидка і холоднокровніша у прийнятті рішень. При всіх інших рівних обставинах директор-чоловік в більшості випадків приймає рішення віддати складну задачу або новий проект колезі чоловічої статі, так як у випадку невдачі йому буде простіше влаштувати прочуханку саме чоловікові. На жінку в нашому суспільстві не прийнято «піднімати руку». Взаємовідносини жінки з безпосереднім начальником-чоловіком повинні будуватися таким чином, щоб він прекрасно розумів, що вона вміє зустрічати неприємності холоднокровно і швидко знаходити правильні рішення з виниклої ситуації. Тут доречно буде згадати про такі загальнолюдські якості жінки, як уміння нести відповідальність за свої вчинки і рішення, не перекладати провину на інших, вміння сміливо дивитися в очі начальнику, навіть коли ти звітуєш про провалення завдання.

У ділових відносинах є ще одна тонкість: в колективі є як люди, з обов’язку служби наділені владою, так і підлеглі. Дотримати тонкий баланс між крайнощами у вигляді панібратства і, навпаки, культу особи начальника – проблема складна, але здійсненна. Часто можна зіткнутися з ситуацією типу «начальник молодший багатьох підлеглих». Етикет наказує йому не використовувати в спілкуванні навзамін звернення на «ти», але, на жаль, не всі керівники дотримуються цього принципу.

Також важливу роль для керівника, як і для будь-якої успішної людини, відіграє зовнішній вигляд. Костюм, зачіска, годинник, а також шкіряний, діловий портфель. Це не примха, а необхідність. Адже мужские кожаные портфели – показник солідності, відповідальності та успішності ділової людини. Відзначимо функціональність самого аксесуару, папери та папки якось не зручно носити в руках…


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button