Земля

Скільки продуктів щорічно викидають супермаркети

Найбільші британські торгові мережі оприлюднили інформацію про те, скільки продуктів щороку йде в смітник, так і не діставшись покупцям. Найбільший рітейлер країни Tesco оголосив, що тільки за перші півроку в 2012 було викинуто 28 500 тонн їжі. На цьому тижні аналогічні дані обіцяють розкрити і конкуренти Tesco, повідомляє Salon.

Стрес легше переносити спільно

Найбільше на звалище йде салату – дві третини всіх поставок приходять в непридатність вже в супермаркеті. Також викидається 40 % яблук, чверть вантажу винограду і п’ята частина всіх бананів. У тому числі винні маркування термінів придатності, які не завжди зрозумілі простому британцеві. Також залишаються нерозпроданими великі обсяги хліба, який мерчандайзери красиво розкладають на вітринах, через що він швидше висихає.

Думки екологів щодо такого кроку власників торговельних мереж були одностайні – вони вчинили правильно. Так, Віккі Хирд, активіст з питань харчування організації «Друзі Землі», каже, що оприлюднення цих шокуючих цифр змусить громадськість замислитися над тим, наскільки недосконала сучасна маркетингова система. Це розкриє очі населення на проблему перевищення пропозиції при падінні попиту. Директор з постачання компанії BRC Ендрю Опі додав, що це стане спробою зробити торговельні мережі більш збалансованими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button