Здоров'я

Дим від лісових пожеж може стати причиною зупинки серця

Вплив сильного диму від лісових пожеж підвищив ризик позалікарняних зупинок серця до 70%, згідно з даними, зібраними під час горіння лісів в Каліфорнії.

Згідно з результатами дослідження, з кожним роком кількість масштабних лісових пожеж збільшується, тому впливу диму піддаються як сільські, так і міські громади. У той час як несприятливі респіраторні ефекти, пов’язані з димом від пожеж, добре відомі, серцево-судинні наслідки менш очевидні.

Дослідники вивчили випадки зупинки серця в 14 округах Каліфорнії, постраждалих від лісових пожеж у період з 2015 по 2017 рік. Згідно з картографічними даними вплив щільності диму було оцінено як легкий, середній чи тяжкий.

Проведений аналіз показав наступне:

  • Ризик зупинки серця підвищується у дні з високою щільністю диму і протягом кількох наступних днів. Найбільший ризик (на 70% вище, ніж у дні без диму) спостерігається на другий день після впливу;
  • Ймовірність зупинки підвищується як серед чоловіків, так і серед жінок. Високий відсоток спостерігається серед людей у віці від 35 років, піддаються сильному впливу диму;
  • Ризик також спостерігається в громадах з більш низьким соціально-економічним статусом, з високим і середнім показником куріння.
«Тверді частинки від вдихуваного диму можуть проникати глибоко в легені, а дуже дрібні частинки можуть потрапляти в кровотік. Це може викликати запальну реакцію в легенях і у всьому організмі. Система організму може зреагувати за принципом «бий або біжи», збільшуючи частоту серцевих скорочень, і звужуючи кровоносні судини, підвищує кров’яний тиск. Ці зміни можуть призвести до порушення нормального ритму серця, закупорці кровоносних судин і інших ефектів, що створюють умови, які можуть призвести до зупинки», — прокоментували автори роботи.

Щоб зменшити вплив диму від лісових пожеж, дослідники радять людям залишатися в приміщенні з закритими дверима і вікнами, використовувати високоефективні повітряні фільтри в системах кондиціонування повітря. А також розглянути можливість житла в іншому місці, якщо в будинку немає кондиціонера і занадто душно.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button